Jak umeblować pokój dziecka? Modnie, solidnie, uniwersalnie!

Badania opinii publicznej jasno pokazują, że statystyczna matka wydaje większość zarobionych pieniędzy na potrzeby swoich pociech, natomiast bardzo niewiele na swoje potrzeby. Rzecz dotyczy nie tylko ubrań, zabawek czy smakołyków, ale także ważniejszych spraw jak podróże czy edukacja. Jak w czasach chińskich plastikowych przedmiotów z głową inwestować w swoje dziecko, tak by zakupione przedmioty służyły długo? Oto pytanie każdego rodzica. Zacznijmy zatem od początku.

Pokój niemowlaka.

Zanim dziecko narodzi się już kreujemy jego przyszły świat meblując pokój dziecinny. Postarajmy się by sprzęty, które tam umieścimy były starannie wybrane, tak by służyć mogły naszemu maleństwu przez długie lata. Zamiast wykonanych z płyt pilśniowych mebli poszukajmy tych z litego drewna. Unikajmy okleiny, która z czasem odkleja się na rogach. Pomyślmy o szfie i komodzie, które pozostaną w pokoju, gdy nasz noworodek zamieni się w przedszkolaka. Idealnym rozwiązaniem będą meble z serii Nicea Classic. Komoda biała drewniana Nicea Classic 3.3, która nie tylko doskonale nadaje się do przechowywania ubrań, ale i do ustawienia na niej przewijaka lub jej wyższa i węższa wersja komoda biała sosnowa Nicea 2.2. przetrwają żłobek, przedszkole i szkołe.Szuflady służyć mogą tu do przechowywania pieluch, a półki pomieszczą ubranka naszej pociechy. Jeśli inwestujemy w przyszłość i chcemy pozbyć się z naszej sypialni dziecięcej pościeli i ręczników z pewnością powinniśmy zainwestować w szafe z tej samej serii. Biała sosnowa Nicea 2d to szafa dwudrzwiowa, która z pewnością pomieści nie tylko stroje naszych dzieci, ale pościel oraz sezonowe ubrania, na które zwykle nie ma miejsca w komodzie. Jej większa wersja czyli szafa biała drewniana Nicea Classic 3d to godne polecenia rozwiązanie przy większej ilości pociech. Te białe meble ze względu na swój uniwersalny kolor i wzór znakomicie wpiszą się zarówno w pokój chłopca jak i dziewczynki, a także tam, gdzie mieszkają pociechy obojga płci.

Świat ucznia.

Wraz z wkroczeniem w wiek szkolny zmieniają się zapotrzebowania naszego dziecka. Przede wszystkim potrzebuje ono miejsca, w którym biedzie mogło się uczyć i odrabiać lekcje oraz wygodnego miejsca, w którym bedzie odpoczywać i spać. Dbając o zdrowie naszych skarbów zapewnijmy im dobrze przemyślany kąt do nauki. Koniecznie musi on znajdować się przy oknie i posiadać dobre oświetlenie by zatroszczyć się o wzrok pociech oraz wygodne krzesło, które zadba o prosty kręgosłup. Niezbędne jest także eleganckie solidne biurko. Przykładem może tu być biurko białe sosnowe Standard. Dzięki dużemu blatowi pomieści ono zarówno książki, ćwiczenia jak i zeszyty. Można na nim swobodnie rozłożyć atlas i notatnik. Użyteczna budowa w postaci szuflady na przybory do pisania jak i półki na książki zapewnią porządek i miejsce na przedmioty potrzebne do nauki. Natomiast do biurka idealnie pasować będzie łóżko sosnowe białe Łuk o masywnych, ale stabilnych nogach. Zapewni ono nie tylko spokojny sen, ale także dobrą inwestycje na przyszłość, gdyż lite drewno w przeciwieństwie do metalowych łóżek nie zmieni swego kształtu i nie zacznie skrzypieć.

"Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko" brzmią słowa piosenki. Po latach, gdy gusta naszego nastolatka zmienią się i zapragnie on wyrazić siebie poprzez przyklejenie plakatów, pomalowanie ścian oraz inne dekoracje, meble z serii Nicea Classic znakomicie współgrać będą swoją neutralną bielą z kolorowymi elementami pokoju zarówno nastolatka jak i nastolatki. Same także mogą zostać ozdobione designerskimi gałkami oraz pomalowane na inny kolor zgodny z aktualną modą. Zawsze jednak lite sosnowe drewno pozostanie solidne i trwałe.

back to top