Masz żadnych produktów w koszyku.
RSS

Blog

Jak dbać o meble?  
Nie ma nic bardziej budzącego samozadowolenie niż budowa domu, kupno mieszkania czy udany remont. Nasze cztery kąty wyposażamy wtedy w nowe meble, zapraszamy gości, rodzinę przyjaciół, którzy zachwycają się ich designem, kolorem i solidnością wykonania. Jednak po pewnym czasie nowe meble powszednieją, tracą swój połysk, zapach świeżego drewna, a w szczeliny wkrada się kurz i brud. Co możemy zrobić by nasze wymarzone, długo wybierane i podziwiane przez gości meble zachowały swój blask? Jak powinniśmy o nie dbać?
Jaki kolor ścian do białych mebli?
W dzisiejszych czasach meble dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli więc zamarzy nam się różowa szafa czy błękitna toaletka wystarczy dłużej poszukać. Gdy jednak w naszym wnętrzu zamierzamy umieścić nowe meble, natychmiast pojawiają się pytania czy będą one pasować do pozostałych sprzętów w mieszkaniu, czy kolor ścian nie będzie gryzł się z nowym meblem?
Komoda pod telewizor
Można pokusić się o stwierdzenie, że współcześnie telewizor znajduje się w każdym mieszkaniu, stając się nieodłącznym elementem wyposażenia salonu. Jednakże, sposób jego ustawienia wielokrotnie przysparza wielu problemów – można go ustawić na komodzie, zawiesić na ścianie, wkomponować w regał lub specjalnie zaprojektowaną zabudowę ściany. Jaki sposób wybrać, by nasz salon wyglądał elegancko oraz zapewniał komfortowy wypoczynek?
Świąteczne porządki
W najbliższy weekend większość mieszkańców naszego kraju obchodzić będzie najważniejsze święta roku. Oprócz gotowania, pieczenia, malowania pisanek i odwiedzania bliskich naszą narodową tradycją są wiosenne/wielkanocne porządki. Nie ma nic świętszego niż mycie okien, sprzątanie ogródków, wycieranie kurzu, który od poprzednich świąt zgromadził się za szafą czy łóżkiem. Ogromna liczba kobiecych czasopism proponuje swoim czytelniczkom miesięczny grafik, który pozwoli im bezstresowo zrobić wszystko co konieczne zanim nadejdzie Wielkanoc.
Drewno
Większość z nas potrafi odróżnić dąb od kasztanowca, lipę od brzozy, gdy zostanie o to poproszony w parku. Jeśli jednak do ręki dostaniemy kawałki drewna wielu nie widząc całego drzewa, kory, liści nie potrafi podać jego nazwy. Podobnie jest przy wyborze klepek parkietowych lub paneli. Najczęściej kierujemy się wtedy radą sprzedawcy kolorem lub wzorem, który widzimy. Twardość
Wiosenne porządki w szafie
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny co roku wypada 20 marca, kalendarzowej 21. Przyroda budzi się do życia, temperatury wzrastają, zza chmur wygląda słońce, a my z chęcią wychodzimy na zewnątrz. Wyciągamy z piwnic, balkonów i garaży rolki, rowery, kije trekkingowe oraz inne sportowe sprzęty. W pierwszy kwietniowy weekend w parkach, nad jeziorami, rzekami, dolinach górskich i lasach było więcej ludzi niż na głównych drogach w godzinach szczytu. Wszyscy chcą skorzystać z pierwszych wiosennych promieni słonecznych na łonie natury. I tu pojawia się dylemat każdej kobiety, a w zasadzie całej rodziny: co na siebie włożyć? W szafach znajdziemy przecież zimowe grube swetry, golfy, kurtki puchowe, kozaki, szalik, czapki i rękawiczki. Chcąc dostać się do ubrań innych niż kombinezon narciarski musimy zrobić w szafie WIOSENNE PORZĄDKI.
Ważne nie tylko co jesz, ale jak jesz
Jeśli zadamy pytanie, który mebel w domu jest najważniejszy? Bez, którego nie wyobrażamy sobie naszego wymarzonego mieszkania? Jaka będzie wasza odpowiedź. Współcześnie wiele osób centrum swojego zacisza domowego czyni sofę, na której siedząc oglądamy telewizję, gramy w gry. Tymczasem od wieków centrum zacisza domowego był stół. W bogatych rodzinach jadalnia była osobnym pomieszczeniem, w którym trzy razy dziennie spotykali się domownicy. W biedniejszych domach stół i krzesła oprócz łóżka były jedynym wyposażeniem izby mieszkalnej.
Lustro
Mały, ale jakże niezbędny element wystroju wnętrz – lustro. Planując nowe aranże naszych mieszkań zazwyczaj znajduje się ono na końcu naszych list. Wydaje się być zbędnym i kosztownym dodatkiem. Tymczasem nic mniej mylnego. Nie bez powodu lustro było motywem pojawiającym się w wierszach znanych poetów już od zalania dziejów. Miało odzwierciedlać duszę osoby weń zerkającej, ukazywać to co kryje się na samym jej dnie, pragnienia i żądze, złe i dobre cechy. Magiczna moc lustra ukazywana w bajkach ma także przełożenie w dzisiejszej rzeczywistości. Za jego pomocą sklepy odzieżowe zachęcają nas do kupna ubrań, w których wydaje się, że wyglądamy szczupło i twarzowo. Tymczasem po powrocie do domu zakupiona koszula, sukienka czy spodnie, włożona ponownie, niczym nie przypomina tej, które przymierzaliśmy, a i my nie wyglądamy tak rewelacyjnie jak nam się wcześniej zdawało. Na czym polega ta sztuczka podpatrzeć możemy w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń lub warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Otóż wystarczy odpowiednie wyprofilowanie tafli oraz oświetlenie by nasze ciało wydawało się szczuplejsze, kolory żywsze by uzyskać zadowolenie klienta. By nie dać się oszukać należy zaopatrzyć się we własne domowe lustro, które z pewnością uświadomi nam prawdę o zakupionym produkcie.
Skandynawski design
Przeciętny Polak o Skandynawii wie niewiele. Potrafi wymienić nazwy krajów, kilku autorów kryminałów, a i salon meblowy rodem ze Szwecji. Tymczasem pojawił się nowy trend: wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Cóż to takiego? To proste, praktyczne oraz minimalistyczne rozwiązania, które powodują, że w mieszkaniach zyskujemy przestrzeń, światło i świeżość. Styl skandynawski to przede wszystkim meble oraz kolory. Dodatków i gadżetów nie znajdziemy tu zbyt wiele. Podstawą wystroju bowiem są przedmioty funkcjonalne a więc szafa, łóżko, komoda. Im prostsze tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że meble skandynawskie w każdym domu wyglądają tak samo. Oczywiście podstawą są meble drewniane, bardzo często są to trwałe meble sosnowe o prostych liniach dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W przeciwieństwie do szablonowych powtarzalnych form sprzedawanych w całej Europie przez popularną sieć.
Odrobina lata na co dzień, czyli powiew Prowansji w naszym mieszkaniu.
Każdy z nas wracając z urlopu marzy o tym by przedłużyć go choćby o jeden dzień. Wizja poniedziałkowego powrotu do pracy po długich weekendach, z których słynie nasz kraj, nie napawa nas radością. Wielu stres i depresja dopada w każde niedzielne popołudnie, gdy uzmysławia sobie, że następnego dnia zmuszeni będziemy zmierzyć się z szefem i niezrealizowanymi zadaniami oraz stertą piętrzących się dokumentów. Czy zatem syndromu niedzielnego stresu da się uniknąć lub złagodzić go w znacznym stopniu? Oczywiście można wykonywać wolny zawód lub być swoim własnym szefem. Dobrym sposobem jest także połączyć swoją pracę z pasją i cieszyć się na każdy kolejny poniedziałek. Niestety niewielu z nas może się pochwalić takim szczęściem. Jak zatem radzić sobie ma zwykły śmiertelnik, który pięć dni w tygodniu myśli o swoich obowiązkach niczym o pracy w Mordorze.