Blog

RSS

Krzesło-elegancka ozdoba i funkcjonalny mebel

-7 grudnia 2018
Jednym z najbardziej niedocenionych mebli jest krzesło. Urządzając mieszkanie skrupulatnie wybieramy łóżko, sofę czy stół. Zapominamy jednak jak wiele czasu spędzamy siedząc na krześle. Znajdziemy je pracując i ucząc się przy biurku, spożywając posiłek w jadalni i kuchni oraz odpoczywając w salonie. Wyborem krzeseł niejednokrotnie kieruje cena. Skupiamy się na tym czy jest ono funkcjonalne i wygodne, ale rzadko zwracamy uwagę na to czy pasuje do wystroju całego wnętrza, czy może stać się ono ozdobą mieszkania.

Komoda do sypialni w stylu skandynawskim.

-4 grudnia 2018
Komoda jest jednym z najbardziej popularnych i pożądanych mebli. W naszych domach gości ona w przedpokoju, jako miejsce przechowywania szalików. W jadalni składować można w niej obrusy i serwetki. Nieodzowna jest także w pokoju dziecięcym, służąc jako przestrzeń pod przewijak. W salonie jej blat zmienia się w miejsce do eksponowania pamiątek rodzinnych, zdjęć i dekoracji. Najlepiej jednak komoda odnajdzie się w sypialni.

Madera czyli ekologiczne meble w stylu rustykalnym

-27 listopada 2018
Od kilku lat jednym z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych kierunków turystycznych jest portugalska wyspa Madera. Ta piękna okolica to rodzinny dom Christiano Ronaldo i cel podróży znanych polityków. Szczególnie poleca się odwiedzać ją wiosną lub wczesnym latem by móc podziwiać jej piękne klify i urokliwe plaże. Słynie jednak ona przede wszystkim z imponującej przyrody i pięknych lasów. Właśnie dlatego najnowsza seria z kolekcji MebleZych nosi nazwę Madera. W dodatku w języku hiszpańskim słowo madera oznacza drewno, co doskonale łączy portugalską naturę, hiszpański język i polskie tradycje.

Meble drewniane a meble z płyty – co wybrać?

-22 listopada 2018
Urządzając mieszkanie stajemy niejednokrotnie przed pytaniem jakie meble wybrać. Zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę i wygląd. Bardzo często nie zastanawiamy się jednak z czego są zarobione. Zastanawiamy się, dlaczego podobnie wyglądające meble różnią się ceną. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie z czego robi się meble?

Twarde i miękkie gatunki drewna

-20 listopada 2018
Urządzając dom zwracamy uwagę na wygląd i cenę mebli, jakość podłóg, kolor ścian, ale mało kto wagę przykłada do twardości drewna. Tymczasem jest to równie ważny wyznacznik wyboru mebli jak te wcześniej przeze mnie wymienione. Od doboru sprzętów wykonanych z danego gatunku drewna zależy wszakże fakt jak długo będziemy mogli je użytkować, czy łatwo będą ulegały one wgnieceniom oraz zarysowaniom.

Sorento rustykalne piękno w klasycznym wnętrzu

-14 listopada 2018
Meble Zych, odpowiadając na oczekiwania naszych klientów oraz najnowsze trendy wnętrzarskie, pragną zaprezentować Państwu najnowszą serię mebli o nazwie Sorento. Kolekcja ta to nie tylko ukłon w stronę naszych nabywców, którzy doceniają sprzęty wykonane z litego drewna sosnowego, ale także nowoczesny design.

Prostota i rezygnacja z nadmiernych detali

-8 listopada 2018
Jednym z najmodniejszych obecnie trendów w designie wnętrzarskim jest minimalizm. Tuż obok plasuje się wiecznie żywy styl skandynawski. Oba wymienione wyżej sposoby meblowania mieszkań i domów łączą dwie ważne wytyczne: prostota i umiar w ozdobach i dekoracjach.

Pojemna szafa zamiast garderoby.

-5 listopada 2018
Oglądając amerykańskie filmy często obok głównej sypialni widzimy wejście do garderoby. To w zasadzie osobny pokój, który przeznaczony jest jedynie do przechowywania ubrań i obuwia. W polskich realiach często wolimy zamienić dodatkową przestrzeń w składzik gospodarczy czy następny pokój. By jednak nie rezygnować z ulubionych strojów, których jak wiadomo z czasem zamiast ubywać przybywa, znakomitym rozwiązaniem zdaje się być pojemna szafa.

Jak powiększyć przestrzeń mieszkalną?

-30 października 2018
W ostatnim okresie popularnością cieszą się lofty. Industrialne przestrzenie zamienione w mieszkalne wnętrza to najczęściej pożądana forma mieszkania. Duże i przestronne wnętrza nie zawsze osiągalne są dla naszych kieszeni. Co zrobić by nasz dom zaczął je przypominać? Jak powiększyć przestrzeń mieszkalną? Oto kilka wskazówek.

Brud na frontach szafek.

-23 października 2018
Wszyscy pragniemy żyć w czystym i zadbanym otoczeniu, gdy jednak sami rozpocząć mamy sprzątanie domu z twarzy znika uśmiech. Mycie okien, czyszczenie wanny, prysznica to najbardziej znienawidzone czynności. Jednak najwięcej czasu zabiera nam sprzątanie kuchni. Uporczywy brud na frontach szafek to jeden z najbardziej frapujących problemów. Jak się go pozbyć szybko i bez zbędnego wysiłku, na te pytania postara się odpowiedzieć ten artykuł.
back to top