RSS Blog

Minimalizm

-28 maja 2018
Minimalizm to jeden z najbardziej popularnych trendów wśród młodego pokolenia. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że jest on bardzo praktyczny. Wśród studentów i pracujących młodych ludzi jest jednym z najczęściej wybieranych stylów. Związane jest to z faktem iż często przeprowadzają się oni z miejsca na miejsce i ilość rzeczy, które za każdym razem muszą przenosić, odgrywa ważną rolę. Tymczasem wielu ludzi, którzy zakupili już swoje mieszkania czy też domy, świadomie wybiera minimalizm jako przewodni design swojej przestrzeni życiowej. Dlaczego tak się dzieje oraz zalety minimalizmu postaramy się przytoczyć w tym artykule.

Wnętrze dla alergika

-18 maja 2018
Życie alergika to pasmo kompromisów, zwłaszcza w aspekcie urządzania wnętrz. Lista reguł i wytycznych nie pozwala na aranżację pełną pamiątkowych bibelotów ulokowanych na regale, zaleca rezygnację z mięsistych dywanów, a w miejscu efektownych zasłon z grubego żakardu nakazuje montaż rolet. Nie oznacza to jednak przewrócenia wszystkiego do góry nogami i stworzenia sterylnego pomieszczenia bez charakteru. Jak uporać się z kurzem, pleśnią, grzybami i sierścią, czyli najczęstszymi alergenami w domu?

Orvietto - nowa seria mebli w ofercie

-11 maja 2018
Rynek mebli nieustannie się zmienia, dlatego też idąc za najnowszymi trendami Meble Zych do swojej oferty wprowadzają nową serie mebli Orvietto. Seria ta zarówno nawiązuje do do dotychczasowych ofert sklepu czyli białych solidnych mebli wykonanych z sosny fińskiej, jak i daje nowe możliwości doboru różnych blatów i topów. Nową serię charakteryzują trzy przymiotniki nowoczesne, funkcjonalne i solidne.

Wiosenne porządki

-30 kwietnia 2018
Wiosenne porządki to najbardziej ulubione lub znienawidzone zajęcie Polaków. Z jednej strony możemy przygotować nasz dom na zmianą pory roku, z drugiej natomiast często przerażają nas swoim ogromem. Oto kilka sposobów jak w ekologiczny i sprawny sposób posprzątać mieszkanie.

Biel bieli nie równa - wybierz mądrze

-17 kwietnia 2018
Biel jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Pasuje niemal do wszystkiego. Niestety większość z nas unika jej wyboru niezależnie od tego czy chodzi o elewacje domu, karoserię samochodu czy kolor ubrań. Boimy się, że szybko zabrudzi się z powodu czynników zewnętrznych lub małych dzieci. Tymczasem całkowicie inaczej podchodzi się do bieli w naszych mieszkaniach. Jest ona jednym z najczęściej wybieranych kolorów, gdyż daje największe możliwości aranżacji.

Mieszkanie w stylu loftowym

-9 kwietnia 2018
Wiele osób marzy o prawdziwym Lofcie, lecz w dobie znikających postindustrialnych budynków bardzo ciężko znaleźć właściwe miejsce na zaaranżowanie autentycznego wnętrza w tym klimacie. Z pomocą przychodzą nam firmy meblarskie, wykończeniowe oraz liczne sklepy z dodatkami. Dzięki nim możemy śmiało nasze marzenia wcielić w życie i przenieść na grunt naszego mieszkania.

Wiosna w domu!

-21 marca 2018
Gdy tylko minęły mrozy i nastały słoneczne dni wszyscy zaczęli mówić o zbliżającej się wiośnie. Z garaży i piwnic wyciągnięto rowery, a puchowe kurtki i kozaki powędrowały do pawlaczy. Inni natomiast postanowili przygotować własne ciało na nadchodzącą porę roku wykupując karnet do siłowni. Ogarnięci porządkami zapominamy jednak o wprowadzeniu wiosennego klimatu do naszych czterech kątów, łudząc się, że zdążymy to zrobić przed świętami. Oto jak w łatwy i niedrogi sposób zmienić mieszkanie.

Kawalerka dla dwojga?

-16 marca 2018
Na rynku mieszkaniowym zagościł nowy trend - małe mieszkania. Co oznacza ten termin? No cóż małe mieszkania mogą być naprawdę małe. We Włoszech mini lokum to już 11 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku natomiast w Poznaniu oddano do użytku budynek, w którym mieścił się niegdyś akademik studencki. 17 metrowe mieszkania rozeszły się niczym gorące bułeczki w miesiąc. W Krakowie także pół roku temu pojawiła się na sprzedaż kamienica pełna mikro mieszkań.

Pomysł na niebanalne ściany!

-13 marca 2018
Urządzając wnętrze skupiamy się na kolorach ścian, wzorach podłóg, kształcie mebli. Jednak w wielu przypadkach to dekoracje tworzą klimat domu. Jednym z najczęściej spotykanych dodatków zdobiących nasze pokoje są obrazy. Zwyczaj wieszania ram wypełnionych wizerunkami naszych przodków, historycznych wydarzeń, piękna natury oraz symboli religijnych jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Znajdziemy go jednak już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Jak współcześnie ozdobić ściany by współgrały z wnętrzem? W tym artykule skupimy się na dopasowaniu obrazów do wnętrz w stylu skandynawskim.

Prostota wcale nie musi być droga

-26 lutego 2018
Urządzając mieszkanie chcemy by jego poszczególne pomieszczenia urządzone były w jednym stylu, by tworzyło ono spójną całość, która reprezentować będzie naszą osobowość. Wśród bogactwa propozycji, które oferują nam projektanci wnętrz ciężko wybrać najbardziej interesującą nas ofertę, która zespoli i ozdobi dom nie rujnując przy tym portfela. Jednym z najczęściej wybieranych aranżacji w wystroju wnętrz jest obecnie styl skandynawski.
back to top