Masz żadnych produktów w koszyku.
RSS

Blog

Biel bieli nie równa - wybierz mądrze
Biel jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Pasuje niemal do wszystkiego. Niestety większość z nas unika jej wyboru niezależnie od tego czy chodzi o elewacje domu, karoserię samochodu czy kolor ubrań. Boimy się, że szybko zabrudzi się z powodu czynników zewnętrznych lub małych dzieci. Tymczasem całkowicie inaczej podchodzi się do bieli w naszych mieszkaniach. Jest ona jednym z najczęściej wybieranych kolorów, gdyż daje największe możliwości aranżacji.
Mieszkanie w stylu loftowym
Wiele osób marzy o prawdziwym Lofcie, lecz w dobie znikających postindustrialnych budynków bardzo ciężko znaleźć właściwe miejsce na zaaranżowanie autentycznego wnętrza w tym klimacie. Z pomocą przychodzą nam firmy meblarskie, wykończeniowe oraz liczne sklepy z dodatkami. Dzięki nim możemy śmiało nasze marzenia wcielić w życie i przenieść na grunt naszego mieszkania.
Wiosna w domu!
Gdy tylko minęły mrozy i nastały słoneczne dni wszyscy zaczęli mówić o zbliżającej się wiośnie. Z garaży i piwnic wyciągnięto rowery, a puchowe kurtki i kozaki powędrowały do pawlaczy. Inni natomiast postanowili przygotować własne ciało na nadchodzącą porę roku wykupując karnet do siłowni. Ogarnięci porządkami zapominamy jednak o wprowadzeniu wiosennego klimatu do naszych czterech kątów, łudząc się, że zdążymy to zrobić przed świętami. Oto jak w łatwy i niedrogi sposób zmienić mieszkanie.
Kawalerka dla dwojga?
Na rynku mieszkaniowym zagościł nowy trend - małe mieszkania. Co oznacza ten termin? No cóż małe mieszkania mogą być naprawdę małe. We Włoszech mini lokum to już 11 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku natomiast w Poznaniu oddano do użytku budynek, w którym mieścił się niegdyś akademik studencki. 17 metrowe mieszkania rozeszły się niczym gorące bułeczki w miesiąc. W Krakowie także pół roku temu pojawiła się na sprzedaż kamienica pełna mikro mieszkań.
Pomysł na niebanalne ściany!
Urządzając wnętrze skupiamy się na kolorach ścian, wzorach podłóg, kształcie mebli. Jednak w wielu przypadkach to dekoracje tworzą klimat domu. Jednym z najczęściej spotykanych dodatków zdobiących nasze pokoje są obrazy. Zwyczaj wieszania ram wypełnionych wizerunkami naszych przodków, historycznych wydarzeń, piękna natury oraz symboli religijnych jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Znajdziemy go jednak już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Jak współcześnie ozdobić ściany by współgrały z wnętrzem? W tym artykule skupimy się na dopasowaniu obrazów do wnętrz w stylu skandynawskim.
Prostota wcale nie musi być droga
Urządzając mieszkanie chcemy by jego poszczególne pomieszczenia urządzone były w jednym stylu, by tworzyło ono spójną całość, która reprezentować będzie naszą osobowość. Wśród bogactwa propozycji, które oferują nam projektanci wnętrz ciężko wybrać najbardziej interesującą nas ofertę, która zespoli i ozdobi dom nie rujnując przy tym portfela. Jednym z najczęściej wybieranych aranżacji w wystroju wnętrz jest obecnie styl skandynawski.
Remont mieszkania jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych
Wraz z początkiem nowego roku większość z nas stawia sobie noworoczne postanowienia. Do najpopularniejszych należą rzucenie palenia oraz schudnięcie, dlatego w pierwszych dwóch tygodniach stycznia siłownie przeżywają istne oblężenie. Niestety już po dwóch lub trzech tygodniach wracamy do swoich przyzwyczajeń i nałogów. Dlatego warto stawiać sobie bardziej namacalne postanowienia. Jednym z nich jest remont mieszkania.
Dom na Walentynki
W polskiej tradycji od dawien dawna chcąc poczuć magię zbliżających się świąt przyozdabiają domy na okres Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W grudniu tradycyjnie w naszych mieszkaniach pojawiają się pełne bombek choinki, pachnące igliwiem stroiki i migoczące, kolorowe lampki oraz pachnące gwiazdy betlejemskie. Wiosną natomiast w każdym zakamarku naszych czterech kątów znajdziemy figurki królików, kurcząt oraz ozdobne pisanki. By poczuć klimat Wielkiej Nocy i budzącej się do życia przyrody na stołach i komodach ustawiamy wazony pełne bazi, bukszpanu i żonkili.
Lampy, lampiony, świece.
Urządzając wnętrze swego wymarzonego domu lub mieszkania, każdy z nas posiada pewne wyobrażenia o tym jak chcielibyśmy by ono wyglądało. Skrupulatnie mierzymy pokoje, dobieramy meble oraz liczne dodatki. Często jednak zapominamy o wyborze odpowiedniego oświetlenia. To ono wszakże pomaga w tworzeniu klimatu naszego miejsca zamieszkania nadając mu ciepły lub surowy charakter w zależności skąd i w jaki sposób rozchodzi się po przestrzeni. W tym artykule spróbujemy podać kilka wskazówek dotyczących wyboru oświetlenia do wnętrza w stylu prowansalskim. A zatem do dzieła.
Idealny stół do małej kuchni
W czasach, gdy sercem domu stał się komputer, a wspólne posiłki jemy przed telewizorem z talerzem na kolanach, stół wydaje się zbędnym kolosem zabierającym cenną przestrzeń. Tymczasem to właśnie stół kształtuje stosunki rodzinne. Wspólne posiłki i toczące się w ich czasie rozmowy sprawiają, że nawiązujemy głębsze więzi z bliskimi, dzielimy się naszymi troskami i sukcesami. Stół to miejsce spotkań domowników oraz gości. To wokół niego gromadzą się przyjaciele podczas najważniejszych momentów naszego życia.