Blog

RSS

Odświeżasz sypialnię? Zainwestuj w nowy materac.

-13 lutego 2019
Sypialnia w małym mieszkaniu wydaje się być luksusem, na który brakuje miejsca. Tymczasem inwestycja w wygodne łóżko i komfortowy materac to w dzisiejszych czasach priorytet. Budowa antresoli czy odświeżenie sypialni powinno przede wszystkim zmotywować nas do inwestycji w nowy materac. Dzisiejszy zabiegany świat sprawia, że odpocząć możemy tylko podczas snu. W łóżku spędzamy przecież jedną czwartą doby. Postarajmy się zatem by to na czym spędzamy niemalże jedną trzecią naszego życia było najlepszą opcją do relaksu i zdrowego kształtowania naszego kręgosłupa.

Biała komoda w prowansalskim i skandynawskim wnętrzu

-5 lutego 2019
Jednym z najbardziej niedocenianych mebli w przestrzeni mieszkalnej jest komoda. W Polsce często pomijana, na zachodzie jeden z najbardziej cenionych elementów wystroju wnętrz. Mylnie uznaje się ją za mebel duży i niepraktyczny. Tymczasem skrywa ona w sobie wiele różnych zalet. Szczególnie komody umiłowali zwolennicy stylów prowansalskiego oraz skandynawskiego. Południowa Francja położyła wszakże duży nacisk na komody w kolorze białym, który w połączeniu z lawendą i ziołami tworzy niezwykły wiejski klimat, często stawiając na postarzane prawdziwe drewno. Zwolennicy tego typu komód równie chętnie co w salonie i sypialni umieszczają je w jadalni, a przede wszystkim w kuchni. Styl skandynawski natomiast na pierwszy plan wysunie fakt iż ekologicznie wykonana komoda z litego sosnowego drewna zabezpieczonego naturze bliską farbą wodną sprawia, że przyroda łączy się z ciepłem ogniska domowego. Dlatego też oprócz bieli północnej zimy preferuje także brąz około podbiegunowych lasów oraz szarości ziemi. Do tej estetyki nawiązują przede wszystkim komody z serii Foresto z kolekcji MebleZych.

Drewniane krążki w aranżacji wnętrz

-31 stycznia 2019
Plastry drewna cieszą się dużą popularnością w aranżacji naszych domów. Te o mniejszej średnicy mogą służyć jako podkładki pod kubki, zaś większe krążki są idealnym pomysłem na podstawki pod gorące garnki. Jednak możliwości wykorzystania drewna jest dużo więcej, bo - jak się okazuje - ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Zalety i wady białych mebli do kuchni

-25 stycznia 2019
Urządzając kuchnie poświęcamy wiele uwagi na wybór sprzętów AGD, podłóg, kafelków, blatów, a także mebli. Niezmiernie ważną decyzją jest wybór koloru mebli, a szczególnie frontów wiszących i stojących szafek, kredensu czy witryny. Pochylmy się zatem nad plusami i minusami posiadania białych mebli kuchennych.

Jak stworzyć kreatywną przestrzeń biurową?

-22 stycznia 2019
Niezależnie od tego czy posiadamy własną firmę czy też jesteśmy przez kogoś zatrudnieni wszyscy przynosimy pracę do domu. Zarówno dzieci jak i my pracujemy dłużej i ciężej niż to było jeszcze dekadę temu. Badania dowiodły, że uczniowie spędzają ucząc się tyle czasu co dorośli pracujący na 1,5 etatu. Także ich rodzice poza przysłowiowymi ośmioma godzinami mnóstwo czasu spędzają przed komputerem lub dokumentami. Co zrobić by po zapracowanym dniu mieć siłę by zasiąść do dalszej pracy? Zapewne nie ma złotego środka, ale można tak zaaranżować przestrzeń wokół nas by łatwiej nam było skupić się na wykonywanych czynnościach.

Mały stolik – niezbędny w każdym mieszkaniu

-7 stycznia 2019
Żyjąc w pośpiechu i stresie nie mamy wiele czasu na odpoczynek i delektowanie się ugotowanymi przez nas potrawami. Bardzo często relaks łączymy z konsumpcją. Niezależnie od tego czy zasiadamy z zamówionym przez nas jedzeniem na wynos przed telewizorem czy też kawą i rogalikiem w fotelu czytając ulubioną książkę, niezbędnym meblem w każdym domu stał się stolik kawowy.

Jak prosto urządzić mieszkanie w oryginalny sposób?

-2 stycznia 2019
Chcąc zaznaczyć swoją obecność na świecie ludzie próbują wyróżnić się nie tylko swoimi dokonaniami, ale także swoim wyglądem. Dlatego też własną odrębność zaznaczają kolorem włosów, ubiorem, tatuażami czy też piercingiem. Im bardziej oryginalny wygląd tym bardziej przykuwa uwagę otoczenia. Cztery ściany, w których żyjemy także powinny odzwierciedlać charakter i zainteresowania człowieka. Wydaje się jednak, że urządzenie w oryginalny, unikalny sposób mieszkania jest znacznie trudniejsze niż dbanie o własny wyjątkowy wygląd. Większość naszych mieszkań urządzana jest meblami z sieciówki i dodatkami rodem z katalogów wystroju wnętrz. Zatem oto kilka rad jak zadbać o to by nasz dom wyróżniał się spośród innych.

Bożonarodzeniowe sos – czyli dekoracje świąteczne last minute

-21 grudnia 2018
Zbliża się ostatni przedświąteczny weekend, a ty jesteś w lesie ze świątecznymi porządkami i dekorowaniem domu? W sklepach kolejki i puste półki. Oto świąteczny poradnik jak szybko i w prosty sposób, a jednocześnie zgodnie z najnowszymi wnętrzarskimi trendami można bożonarodzeniowo przystroić dom.

Meble i dodatki do salonu w stylu skandynawskim

-11 grudnia 2018
Cieszącym się od dawna popularnością zarówno wśród mieszczuchów jak i tych mieszkających na wsi jest skandynawski. Lekkość i uporządkowanie przestrzeni przekonały do siebie nie tylko Polaków, ale także mieszkańców całej Europy. To niezwykłe połączenie północnej surowości i ciepłej atmosfery. Jest on idealnym rozwiązaniem zarówno do małych jak i dużych powierzchni mieszkalnych.

Krzesło-elegancka ozdoba i funkcjonalny mebel

-7 grudnia 2018
Jednym z najbardziej niedocenionych mebli jest krzesło. Urządzając mieszkanie skrupulatnie wybieramy łóżko, sofę czy stół. Zapominamy jednak jak wiele czasu spędzamy siedząc na krześle. Znajdziemy je pracując i ucząc się przy biurku, spożywając posiłek w jadalni i kuchni oraz odpoczywając w salonie. Wyborem krzeseł niejednokrotnie kieruje cena. Skupiamy się na tym czy jest ono funkcjonalne i wygodne, ale rzadko zwracamy uwagę na to czy pasuje do wystroju całego wnętrza, czy może stać się ono ozdobą mieszkania.
back to top