Blog

RSS

Krzesło-elegancka ozdoba i funkcjonalny mebel

-8 października 2018
Jednym z najbardziej niedocenionych mebli jest krzesło. Urządzając mieszkanie skrupulatnie wybieramy łóżko, sofę czy stół. Zapominamy jednak jak wiele czasu spędzamy siedząc na krześle. Znajdziemy je pracując i ucząc się przy biurku, spożywając posiłek w jadalni i kuchni oraz odpoczywając w salonie. Wyborem krzeseł niejednokrotnie kieruje cena. Skupiamy się na tym czy jest ono funkcjonalne i wygodne, ale rzadko zwracamy uwagę na to czy pasuje do wystroju całego wnętrza, czy może stać się ono ozdobą mieszkania.

PROMOCJA SORENTO

-3 października 2018
Sprawdź naszą nową promocję na meble z kolekcji Sorento. Niepowtarzalna okazja by nabyć zestaw mebli sosnowych w promocyjnej cenie.

Materac Pocketowy

-18 września 2018
Kupując łóżko niejednokrotnie inwestujemy także w materac. Na rynku istnieje wiele rodzajów materacy. Obecnie do najbardziej popularnych należą materace pocketowe. Ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa pocket oznaczającego kieszeń. Dlatego też materace pocketowe zwane są inaczej materacami kieszeniowymi.

Klasyczne dekoracje w stylu skandynawskim

-11 września 2018
W ostatnich kilku latach w designie wnętrzarskim ogromną popularnością cieszą się mieszkania w stylu skandynawskim. Fascynacja aranżacją wnętrz rodem z państw północny to wyjątkowe trwałe meble z fińskiej sosny, które na długie lata sprawią, że pomieszczenia staną się połączeniem prostoty, natury i elegancji. Efekt harmonii i charakteru przestrzeni w stylu skandynawskim podkreślić możemy także przez klasyczne dekoracje. Oto kilka pomysłów jak ozdobić nasz dom.

Kiedy wymienić materac na nowy

-30 sierpnia 2018
Kiedy wymienić materac do łóżka? Kupując nowe łóżko inwestujemy także w wygodny materac. Wybierając odpowiedni sprawimy, że czas relaksu, odpoczynku i snu spędzimy regenerując zmęczony organizm. O ile inwestując w trwałe i solidne łoże pozbawimy się na całe dekady problemu wyboru następnego, o tyle pytanie kiedy wymienić leżący na nim materac może „spędzić nam sen z powiek”.

Jadalnia scandi

-23 lipca 2018
Kuchnia i jadalnia to serce każdego domu. Zaprojektowanie tych pomieszczeń jest zatem niezwykle istotne! Wielu architektów decyduje się na aranżowanie tych wnętrz w stylu skandynawskim. Przemawia za nim naturalność, minimalizm oraz funkcjonalność. Jak zgodnie z tymi założeniami urządzić skandynawską, pełną jasnych barw i wygodną jadalnię – tak, by każdy domownik czuł się w niej wyjątkowo i dobrze? Ostatnie lata pokazały, jak bardzo modne stało się połączenie salonu razem z kuchnią i jadalnią. Otwarta i przestronna przestrzeń ma wiele zalet! Nie tylko pozwala nam poczuć się bardziej komfortowo, ale i sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych, a także pozwala zaoszczędzić miejsce. Niemniej jednak tego typu wnętrze stawia przed nami także swoje wymagania. Jednym z nich jest aranżacja, która sprawi, że miejsce stanie się zarówno funkcjonalne, jak i reprezentacyjne. Dzięki stylowi skandynawskiemu unikniemy chaosu oraz zapewnimy sobie jasną i elegancką otwartą kuchnię z salonem. Pozostaje pytanie – jak urządzić jadalnię, aby ta stała się integralną częścią wnętrza?

Garderoba? A może pojemna szafa?

-3 lipca 2018
Oglądając amerykańskie filmy często obok głównej sypialni widzimy wejście do garderoby. To w zasadzie osobny pokój, który przeznaczony jest jedynie do przechowywania ubrań i obuwia. W polskich realiach często wolimy zamienić dodatkową przestrzeń w składzik gospodarczy czy następny pokój. By jednak nie rezygnować z ulubionych strojów, których jak wiadomo z czasem zamiast ubywać przybywa, znakomitym rozwiązaniem zdaje się być pojemna szafa. Rodzajów szaf na rynku meblowym znajdziemy całe mnóstwo. Jak więc wybrać idealną?

Minimalizm

-28 maja 2018
Minimalizm to jeden z najbardziej popularnych trendów wśród młodego pokolenia. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że jest on bardzo praktyczny. Wśród studentów i pracujących młodych ludzi jest jednym z najczęściej wybieranych stylów. Związane jest to z faktem iż często przeprowadzają się oni z miejsca na miejsce i ilość rzeczy, które za każdym razem muszą przenosić, odgrywa ważną rolę. Tymczasem wielu ludzi, którzy zakupili już swoje mieszkania czy też domy, świadomie wybiera minimalizm jako przewodni design swojej przestrzeni życiowej. Dlaczego tak się dzieje oraz zalety minimalizmu postaramy się przytoczyć w tym artykule.

Wnętrze dla alergika

-18 maja 2018
Życie alergika to pasmo kompromisów, zwłaszcza w aspekcie urządzania wnętrz. Lista reguł i wytycznych nie pozwala na aranżację pełną pamiątkowych bibelotów ulokowanych na regale, zaleca rezygnację z mięsistych dywanów, a w miejscu efektownych zasłon z grubego żakardu nakazuje montaż rolet. Nie oznacza to jednak przewrócenia wszystkiego do góry nogami i stworzenia sterylnego pomieszczenia bez charakteru. Jak uporać się z kurzem, pleśnią, grzybami i sierścią, czyli najczęstszymi alergenami w domu?

Orvietto - nowa seria mebli w ofercie

-11 maja 2018
Rynek mebli nieustannie się zmienia, dlatego też idąc za najnowszymi trendami Meble Zych do swojej oferty wprowadzają nową serie mebli Orvietto. Seria ta zarówno nawiązuje do do dotychczasowych ofert sklepu czyli białych solidnych mebli wykonanych z sosny fińskiej, jak i daje nowe możliwości doboru różnych blatów i topów. Nową serię charakteryzują trzy przymiotniki nowoczesne, funkcjonalne i solidne.
back to top