Wpisy w blogu "2018" "marzec"

RSS

Wiosna w domu!

-21 marca 2018
Gdy tylko minęły mrozy i nastały słoneczne dni wszyscy zaczęli mówić o zbliżającej się wiośnie. Z garaży i piwnic wyciągnięto rowery, a puchowe kurtki i kozaki powędrowały do pawlaczy. Inni natomiast postanowili przygotować własne ciało na nadchodzącą porę roku wykupując karnet do siłowni. Ogarnięci porządkami zapominamy jednak o wprowadzeniu wiosennego klimatu do naszych czterech kątów, łudząc się, że zdążymy to zrobić przed świętami. Oto jak w łatwy i niedrogi sposób zmienić mieszkanie.

Kawalerka dla dwojga?

-16 marca 2018
Na rynku mieszkaniowym zagościł nowy trend - małe mieszkania. Co oznacza ten termin? No cóż małe mieszkania mogą być naprawdę małe. We Włoszech mini lokum to już 11 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku natomiast w Poznaniu oddano do użytku budynek, w którym mieścił się niegdyś akademik studencki. 17 metrowe mieszkania rozeszły się niczym gorące bułeczki w miesiąc. W Krakowie także pół roku temu pojawiła się na sprzedaż kamienica pełna mikro mieszkań.

Pomysł na niebanalne ściany!

-13 marca 2018
Urządzając wnętrze skupiamy się na kolorach ścian, wzorach podłóg, kształcie mebli. Jednak w wielu przypadkach to dekoracje tworzą klimat domu. Jednym z najczęściej spotykanych dodatków zdobiących nasze pokoje są obrazy. Zwyczaj wieszania ram wypełnionych wizerunkami naszych przodków, historycznych wydarzeń, piękna natury oraz symboli religijnych jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Znajdziemy go jednak już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Jak współcześnie ozdobić ściany by współgrały z wnętrzem? W tym artykule skupimy się na dopasowaniu obrazów do wnętrz w stylu skandynawskim.
back to top