Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

 Wybierając meble do domu, możemy zdecydować się na wiele różnorodnych materiałów: szkło, metal, plastik, tworzywa sztuczne… Producenci mebli prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych, ciekawszych tworzyw, które będą odpowiadać na współczesne mody. Czy wśród tak wielu surowców, wciąż jeszcze jest miejsce dla drewna?

Zawsze modne

Drewno ma tę wielką zaletę, że wykorzystywane jest w meblarstwie od tysięcy lat i nigdy nie wyszło z użytku. Starannie zaprojektowane i z dbałością wykonane meble, będą zawsze uniwersalną, nie wychodzącą z mody ozdobą domu. Nowoczesne, artystyczne meble, wykonywane z zadziwiających materiałów, jednego dnia szokują i zachwycają, by następnego dnia być już jedynie tandetą i kiczem. Wśród tak szybko zmieniających się mód i trendów, warto postawić na drewno, które zawsze będzie cieszyć nasze oko i elegancko się prezentować.

Wybierz swoje drewno

Sosna, olcha, dąb? Gatunków i rodzai drewna jest wiele, a każdy charakteryzuje się innym wyglądem i będzie pasował do innych wnętrz. Dodatkowo drewno łatwo poddaje się obróbce, można więc tworzyć z niego zarówno proste, swojskie meble, jak i stylowe i ekskluzywne ozdoby salonów. To jeden z niewielu materiałów, który będzie wyglądał świetnie zarówno w wiejskim domu, skromnym mieszkaniu czy w nowoczesnym apartamencie lub bogatym salonie. Niezależnie od tego gdzie i jak mieszkamy, a także od tego jak zasobny mamy portfel – z łatwością dobierzemy drewniane meble, które spełnią nasze oczekiwania. Ekologiczny materiał Czy może być bardziej ekologiczny materiał od drewna? Jest odnawialny i rośnie naturalnie, przy okazji produkując tlen i oczyszczając naszą planetę z zanieczyszczeń. Jeśli chcemy zrobić coś dobrego dla Ziemi, lubimy naturę, lub po prostu chcemy być bliżej przyrody w naszym domu – drewniane meble okazują się tu najlepszym wyborem.

Trwałość i komfort

Solidne drewniane meble to zakup na długie lata. Drewniane meble są niezwykle trwałe i odporne na uderzenia. Jako, że na ogół pokryte są naturalnymi lakierami – potrafią być odporne także na wilgoć. Są obojętne alergicznie, a także nie przyciągają kurzu – okazują się więc być świetnym wyborem dla alergików. Jeśli tylko czyści się je odpowiednimi środkami do drewna, bardzo łatwo jest je konserwować oraz dbać o ich czystość. Jeden materiał, wiele zalet Drewno to uniwersalny surowiec, który odnajdzie się w praktycznie każdym domu. Dzięki swoim licznym zaletom, wciąż pozostaje popularnym materiałem meblarskim. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, drewno jest surowcem wiecznie estetycznym, trwałym, naturalnym i antyalergicznym. A dzięki swojej różnorodności gatunkowej, łatwości obróbki, oraz zróżnicowaniu cenowemu – każdy może odnaleźć w nim idealny materiał na swoje meble.

Pozostaw komentarz

back to top