Gabinet w domu - idealne miejsce pracy
Gabinet w domu - idealne miejsce pracy

Do niedawna meble do gabinetu zdawały się być kwestią dotyczącą wąskiej grupy osób – praca zdalna była przywilejem pracowników korporacji oraz codziennością freelancerów i programistów. Pandemia koronawirusa zmieniła jednak sytuację na rynku pracy, w związku z czym wzrosła liczba osób pracujących z domu. Meble do gabinetu, nawet jeżeli jest to tylko wydzielona przestrzeń do pracy, stały się więc koniecznością. Wygodne i funkcjonalne biurko zapewnia komfort, ale też ułatwia efektywne zarządzanie czasem, którego organizacja może się nieco zaburzyć. Przekonaj się, jak stworzyć przyjazne miejsce do pracy podczas home office. 

Dlaczego własna przestrzeń do pracy w domu jest tak ważna?

Jasno określone miejsce do pracy ułatwia pokonanie chęci do spędzenia całego dnia w łóżku, które choć jest bardzo wygodne, nie pomaga w utrzymaniu wydajności. Biurko do gabinetu jest niezbędnym elementem domowego biura – nawet jeżeli dysponujesz niewielkim mieszkaniem, nie szukaj wymówek, ponieważ przy dobrej organizacji jesteś w stanie zmieścić dodatkowy mebel. Tymczasem zalet własnego biurka jest wiele, począwszy od posiadania miejsca do przechowywania dokumentów, skończywszy na kwestiach zdrowotnych. Prowadzenie siedzącego trybu życia wymaga utrzymania prawidłowej postawy – odpowiednio dobrane biurko do gabinetu z pewnością w tym pomoże. Wydzielona przestrzeń do pracy pozwala zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, mimo tego, że większość czasu spędzasz w domu. Poszukaj miejsca, w którym panuje najmniejszy hałas, a pozostali domownicy nie będą odrywać Cię od pracy. Dzięki temu utrzymasz pełne skupienie i wywiążesz się z obowiązków. 

Drewniane meble do gabinetu w domu

Pozostaje pytanie, jak urządzić przytulne domowe biuro? Przede wszystkim zastanów się, w którym stylu czujesz się najlepiej – rustykalnym, industrialnym czy może prowansalskim. Niezależnie od decyzji, domowe biuro powinno być zdominowane przez jasne kolory w ciepłych odcieniach, dlatego doskonale sprawdzą się meble drewniane do gabinetu takie jak:

  • funkcjonalne biurko z szufladami,
  • biała półka sosnowa na książki, którą możesz powiesić nad biurkiem,
  • dębowy regał, dzięki któremu wszystkie materiały będziesz mieć zawsze pod ręką,
  • masywna komoda w stylu loftowym wykonana z dębu, jeżeli dysponujesz większą przestrzenią,
  • praktyczny sekretarzyk w ciepłym odcieniu bieli.

Meble drewniane charakteryzują się trwałością, a jednocześnie wykonane są z naturalnego materiału, dzięki czemu tworzy się pozytywny klimat motywujący do pracy. 

Jak zaaranżować domowe biuro?

Masz wybrane białe meble do gabinetu – pora na aranżację wnętrz. Zadbaj o równomierne, chłodne światło do pracy, przy którym znacznie wolniej męczą się oczy. Dobrym rozwiązaniem są również rośliny w pobliżu biurka do gabinetu, które obniżą poziom stresu i pobudzą Cię do twórczego myślenia. Nie zapomnij o pozostałych detalach, które pozwolą zatrzymać wzrok na czymś innym niż monitor komputera – to może być fotografia rodzinna lub niebanalna grafika.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium