Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak samodzielnie zmienić wygląd drewnianych mebli?

Jak samodzielnie zmienić wygląd drewnianych mebli?

Meble drewniane mają te zaletę, że w łatwy sposób możesz je odnowić i zmienić ich wygląd. Dzięki temu stają się elementem wyposażenia wnętrz na wiele lat. Poza tym renowacja mebli może okazać się bardzo przyjemnym zajęciem. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak odnowić stare meble. Może okaże się, że będzie to dla Ciebie nowy sposób na spędzanie wolnego czasu? Zapraszamy do lektury!

Malowanie mebli

Drugie życie starych mebli można uzyskać m. in. poprzez pomalowanie ich. Takie rozwiązanie dodaje od razu świeżego wyglądu meblom. Jak zabrać się do malowania mebli? Pamiętaj, że nieodpowiednie przygotowanie powierzchni może skutkować tym, że po niedługim czasie warstwa farby zacznie odpadać. Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

• Przygotuj meble: odkręć gałki, wyjmij szuflady, w przypadku większych mebli po prostu postaraj się je rozkręcić.

• Wyczyść powierzchnię mebla i pozbądź się starych warstw za pomocą szlifierki lub papieru ściernego.

• Jeśli na meblach drewnianych pojawiły się ubytki – wypełnij je za pomocą specjalnych preparatów, który kupisz w sklepie budowlanym.

• Aby na drewnianych meblach nie pojawiły się rysy – ścieraj powierzchnię zgodnie z kierunkiem słojów.

• Tak przygotowaną powierzchnię pokryj warstwą farby.

[product id="1419, 1244, 1143,1023, 1133, 1049" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Odnawianie starych mebli – wskazówki

Jeśli zależy Ci na odnowieniu starych mebli, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

1. Oceń stan mebli.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac nad odnowieniem starych mebli, uważnie przyjrzyj się meblom i oceń ich stan. Zwróć uwagę, czy na powierzchni mebli nie pojawiają się różnego rodzaju zarysowania czy ubytki, które trzeba będzie wypełnić. Uważne ocenienie stanu mebla pomoże Ci zaplanować działania.

2. Upewnij się, z czego wykonane są meble.

To bardzo ważny proces, który pozwoli zaplanować działania i przygotować materiały. Ważne będzie również zwrócenie uwagi na to, czym meble są pokryte.

3. Zapewnij sobie odpowiednie miejsce do pracy.

Jeśli zdecydujesz się na odnowienie starych mebli, przygotuj odpowiednie miejsce do pracy. Najlepiej by zapewniało ono swobodę ruchów i działań – warto zabezpieczyć podłogę, by zapobiec pobrudzeniu jej farbą. Ważne będzie również to, by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w pomieszczeniu (zwłaszcza, jeżeli zamierzasz pokrywać drewniane meble lakierem lub farbą).

W trakcie pracy warto mieć w pobliżu odkurzacz lub szufelkę.

Meble z drewna – odnawianie

Meble drewniane nadają się idealnie do tego, by je odnawiać i odświeżać. Takim sposobem przykładowo rodzinne meble do salonu mogą spokojnie przetrwać więcej niż jedno pokolenie. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym wpisie nie będziesz mieć problemu, by odnowić stare drewniane biurko czy drewniany stół do salonu. Może okaże się to naprawdę relaksującym zajęciem?

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium