Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie jest proste, tym bardziej jeśli w grę wchodzi pokój niewielkich rozmiarów. Ale spokojnie! Dzisiaj weźmiemy na tapetę mały pokój młodzieżowy i jego urządzenie. Podzielimy się najważniejszymi wskazówkami, które mogą być pomocne tworząc pokój dla nastolatka lub nastolatki, a także zdradzimy kilka praktycznych rozwiązań dla niewielkich pomieszczeń. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić pokój młodzieżowy oraz jakie meble do pokoju dziecka wybrać – ten wpis jest dla Ciebie!

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Wiek nastoletni rządzi się własnymi prawami. W związku z tym niełatwo jest urządzić pokój młodzieżowy. Niezależnie od wieku czy zainteresowań właściciela/właścicielki pokoju, mamy trzy podstawowe rady, na które warto zwrócić uwagę.

1. Daj przestrzeń!

Mowa tu przede wszystkim o tym, by osoba, dla której urządzany jest pokój, miała wpływ na to, jak wygląda docelowe wnętrze. Najlepiej, by od początku brała udział w planowaniu i realizacji celu. Stosując się do jej uwag, czy pomysłów możemy osiągnąć sukces, a pokój córki lub syna stanie się ulubionym pomieszczeniem w domu!

2. Postaw na dobrej jakości meble

Meble drewniane świetnie sprawdzą się w pokoju osoby nastoletniej. Dzięki ich trwałości i uniwersalności na pewno będę zdobić wnętrze przez długi czas. Starsze dzieci doskonale poradzą sobie z dbaniem o meble drewniane. Co więcej, dzięki uniwersalnemu wyglądowi mogą stanowić wyposażenie przez wiele lat. Drewniane meble dla dziecka mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez rodziców dawno po tym, jak dziecko „wyfrunie z gniazda”.

3. Wydziel strefy

Nawet w najmniejszym pomieszczeniu warto wydzielić strefy – m. in. do pracy i odpoczynku. Są one szczególnie ważne, by zachować właściwą higienę psychiczną. Miejsce do pracy w tym kontekście może oznaczać miejsce do nauki i odrabiania zadań, a więc z pewnością nie może zabraknąć wygodnego biurka z drewna oraz dopasowanego krzesła. Drewniane biurko powinno zostać ułożone w odpowiedni sposób, a więc najlepiej prostopadle do okna. Jeśli chodzi o strefę odpoczynku – jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście drewniane łóżko. Jeśli starczy miejsca, świetnym rozwiązaniem będą również pufy. Aranżując pokój młodzieżowy warto pomyśleć również o tym, jak i gdzie właściciel/ka będzie przyjmować gości.

Drewniane meble do małego pokoju

W jaki sposób rozwiązać problem małej ilości miejsca? Pierwszym sposobem może być łóżko połączone z biurkiem. Jest to rozwiązanie idealne do małych pomieszczeń – biurko z drabinką, nad którą znajduje się łóżko. Druga opcja dedykowana jest głównie wysokim pomieszczeniom – mowa o antresoli. Dzięki takiemu rozwiązaniu górna część pokoju może stanowić strefę do spania, a niższa – strefę do odpoczynku oraz pracy.

Pamiętaj, że drewniane meble do pokoju to również szafa, komoda i inne elementy. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce dobierz je w taki sposób, by były maksymalnie praktyczne. Pomocne mogą okazać się dodatkowe szuflady pod łóżko, pufy z możliwością wsadzenia rzeczy do środka, czy szafy z dużą ilością półek i możliwości ich kombinacji.

Drewniane meble – uwagi dot. pielęgnacji

Meble z litego drewna wymagają regularnej pielęgnacji, dlatego decydując się na drewniane meble do pokoju dziecka weź to pod uwagę. Regularne czyszczenie i pielęgnacja zdecydowanie zapewni meblom z litego drewna piękny i szlachetny wygląd. Do czyszczenia używaj jedynie płynów dedykowanych lub zwykłej wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium