Jak urządzić minimalistyczny przedpokój?

Aranżując nasze mieszkania bardzo często zapominamy o tym, jak ważny jest przedpokój. Przez wielu jest to miejsce niedoceniane, ale właśnie ono stanowi wizytówkę całego naszego domu. Jako, że zazwyczaj jest to pomieszczenie małe, często pozbawione okien, warto dokładnie przemyśleć jego wystrój, by oprócz wyglądu cieszyło nas swoją funkcjonalnością.

Na samym początku warto zwrócić uwagę, by strefa wejściowa tworzyła spójną całość z resztą Twojego domu, zwłaszcza z salonem. Design obu pomieszczeń powinien się uzupełniać – w końcu te dwa pomieszczenia są najbardziej reprezentacyjne. W nowocześnie urządzonej przestrzeni doskonale sprawdzą się stonowane kolory ścian, które optycznie powiększą i tak z natury już ciemne wnętrze. Dobrym pomysłem wydają się różne odcienie szarości, pasteli, czy po prostu klasyczna biel.

Korytarz to miejsce, które bez wątpienia pełni wiele funkcji. Przede wszystkim przechowujemy tam wierzchnie części naszej garderobykurtki, płaszcze, szaliki, rękawiczki. To miejsce, przez które często „przewijają się ludzie” zatem musi być funkcjonalne. Ale w jaki sposób połączyć funkcjonalność z minimalizmem? Minimalizm zakłada usunięcie z naszej przestrzeni życiowej zbędnych rzeczy, które tylko generują poczucie nieporządku. Należy zatem zainwestować w dobrej jakości meble ułatwiające nam przechowywanie ubrań i rzeczy. Bardzo dobrym wyborem okażą się meble w bieli, czy te wykonane z naturalnego drewna, które charakteryzują styl skandynawski.

Aranżując przedpokój, zwróć uwagę, by pojawiły się tam przede wszystkim szafka na obuwie oraz wieszak. Te dwa elementy pozwolą na optyczne uporządkowanie przestrzeni. Jeśli okoliczności pozwalają na umieszczenie komody, będzie to jedynie dodatkowa zaleta. Wybierając panel do przedpokoju nadasz swojej strefie wejściowej stylu, jeśli natomiast wolisz funkcjonalność - dobrą opcją będzie panel z wieszakiem.

Lustro to również nieodłączny element każdego przedpokoju – wszyscy przeglądamy się w nim przed wyjściem z domu. Warto zainwestować w lustro w drewnianej ramie, które nada pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu. W zależności od gustu można wybrać lustro pionowe, czy też lustro poziome, natomiast jeśli mamy ograniczoną przestrzeń idealną opcją wydaje się być panel z lustrem. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że w naszym przedpokoju znajdzie się każdy potrzebny element, a my zaoszczędzimy dodatkowe miejsce.

Jeśli aranżujesz przedpokój zwróć uwagę nie tylko na obecne trendy, ale przede wszystkim na jakość. Naturalne drewno, zwłaszcza drewno sosnowe cieszy się dobrą opinią. Wiele osób wybiera meble białe, które nadają ład i porządek pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest także drewno szczotkowane – meble o takiej fakturze niewątpliwie skupiają uwagę.

Pamiętajmy, że przedpokój to miejsce, w którym spędzamy czas kilka razy dziennie. Co więcej, jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą zaproszeni przez nas goście. Warto zatem zadbać, by ta przestrzeń była reprezentacyjna i uporządkowana.

back to top