Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak ustawić biurko względem okna?

Jak ustawić biurko względem okna?

Ergonomiczne ustawienie biurka, czyli miejsca do pracy i nauki, to podstawa dla uczniów i studentów, jak i osób pracujących z domu. Dobrze zorganizowany kącik zapewni komfort i wygodę podczas wykonywania swoich obowiązków, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów podczas aranżacji strefy roboczej. W pierwszej kolejności dowiedz się, jak ustawić biurko względem okna, aby wnętrze stało się funkcjonalne.

Jak ustawić biurko przy oknie?

Okna to pożądany element konstrukcyjny każdego budynku. Im więcej przeszklonej przestrzeni, tym lepiej, gdyż dzięki niej wnętrza stają się lepiej nasłonecznione i jaśniejsze. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy zaczynamy pracować nad organizacją danego pomieszczenia i rozplanowaniem umeblowania. Pierwszą trudnością dla większości osób stanowi ergonomiczne ustawienie biurka względem okna.

Jak ustawić biurko względem okna? Najlepiej równolegle do parapetu, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca. Monitor komputera ustawiony tyłem do promieni słonecznych będzie czytelny, gdyż nie będą się one odbijać od powierzchni ekranu i tym samym utrudniać pracy czy męczyć oczu. Jednocześnie światło dzienne dobrze oświetli blat i tym samym wszystkie pomoce naukowe czy dokumenty rozłożone na biurku. Niekiedy rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić na energii elektrycznej, gdyż przez większą część słonecznego dnia nie będzie konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia. Oczywiście warto zadbać o rolety gdy zdecydujemy się na ustawienie biurka przy oknie, ochronią bowiem oczy przed rażącymi promieniami, gdy zostaną zsunięte do odpowiedniej wysokości.

Prostopadłe ustawienie biurka względem okna może być równie praktycznym rozwiązaniem, gdyż przestrzeń robocza będzie równie dobrze oświetlona, ale jednocześnie unikniemy nieprzyjemnego oślepiania oczu, które wiąże się z dużym dyskomfortem. Jednak należy pamiętać, że taki układ będzie wymagał znacznie więcej miejsca niż ustawienie biurka równolegle do ściany, na której znajduje się okno.

Jak widać, biurko przy oknie łączy w sobie wiele zalet. Dodatkowo pozwala się odprężyć w trakcie pracy i poobserwować widok znajdujący się przed nami, który może być bardzo relaksujący, szczególnie gdy króluje w nim dużo zieleni.

[product id="470, 683, 1032, 781,491, 1152" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Ergonomiczne ustawienie biurka

Zatem, jeśli już wiesz, jak ustawić biurko względem okna, to czas na wybranie odpowiedniego modelu dla siebie. Tak naprawdę wszystko zależy od metrażu i indywidualnych potrzeb. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, na jaką wielkość blatu możemy sobie pozwolić i czy maksymalna jego długość da możliwość ustawienia mebla w każdym miejscu. Dla osób poszukujących mniejszego modelu doskonałą propozycją będzie biurko młodzieżowe drewniane Roccamare, wyposażone w jedną szufladę, które pięknie zaprezentuje się w każdym wnętrzu. W przypadku potrzeby skorzystania z jeszcze większego blatu warto zwrócić uwagę na biurko drewniane dębowe Simona II z dwiema praktycznymi szufladami.

Zarówno większe, jak i mniejsze biurko przy oknie, będzie komfortowe w użytkowaniu, gdy zadbamy również o miejsce dookoła. Powinniśmy mieć możliwość swobodnego odsunięcia się od blatu i wstania z krzesła, a także wygodnego sięgnięcia do szuflady czy szafki znajdującej się w pobliżu.

Już wiesz, jak ustawić biurko względem okna, aby korzystało się z niego komfortowo, a wnętrze zyskało na funkcjonalności. Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie naszych wskazówek sprawi, że nauka czy praca będzie z pewnością efektywniejsza.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium