Komody

Praktyczna komoda do sypialni

Kiedy urządzasz sypialnię zaczynasz zapewne od wyboru szerokiego łóżka oraz dobrania do niego wygodnego materaca i solidnego stelaża. Prawdopodobnie zdecydujesz się także na szafkę nocną. Ten niewielki dodatek jest przecież bardzo praktyczny. Jednak aranżując sypialnię warto również zaopatrzyć się w pojemną komodę. To funkcjonalny mebel w którym schowasz bieliznę, odzież oraz świeżo wypraną pościel i prześcieradła. W tej roli sprawdzi się w szczególności wyposażona w szuflady bieliźniarka. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, by móc przy okazji wyeksponować swoje ulubione ozdoby i pamiątki, warto przemyśleć zakup drewnianej komody z przeszkleniem.

Komody drewniane do sypialni

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór komód z litego drewna sosny fińskiej. Nasze meble pokryliśmy farbą wodną w kolorze białym. Jej odcień różni się jednak w zależności od kolekcji – kolekcję Belluno Elegante cechuje ciepła biel, natomiast jej odcień w przypadku kolekcji Toskania jest śnieżny. Niezależnie jednak serii poziom krycia farby wynosi około 85%. Dzięki temu pod jej powierzchnią rysunek słoi drzewnych i sęków pozostaje dostrzegalny. Jeśli chcesz, aby był on jednak bardziej wyrazisty, zdecyduj się na komodę Toskania w odcieniu miodowej sosny. Komody zdobią metalowe uchwyty w kolorze starego złota lub srebra, które w zależności od kolekcji, podkreślają jej prowansalski lub rustykalny charakter.

Pielęgnacja mebli z litego drewna

Decydując się na meble wykonane z litego drewna powinieneś pamiętać, że z racji wykorzystania naturalnego surowca, wymagają one innej pielęgnacji niż popularne współcześnie meble z płyty. Drewno sosny fińskiej to szlachetny i niezwykle trwały materiał, aby jednak cieszyć się jego urodą przez długie lata zastosuj się do kilku prostych porad. Przede wszystkim stawiaj meble na prostej powierzchni, aby uniknąć odkształceń. Unikaj również umieszczania ich w pobliżu instalacji grzewczych. Na koniec zaś pamiętaj, by do czyszczenia nie używać detergentów i szorstkich gąbek. Wilgotna ściereczka w zupełności wystarczy.

back to top