Madera czyli ekologiczne meble w stylu rustykalnym

Od kilku lat jednym z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych kierunków turystycznych jest portugalska wyspa Madera. Ta piękna okolica to rodzinny dom Christiano Ronaldo i cel podróży znanych polityków. Szczególnie poleca się odwiedzać ją wiosną lub wczesnym latem by móc podziwiać jej piękne klify i urokliwe plaże. Słynie jednak ona przede wszystkim z imponującej przyrody i pięknych lasów. Właśnie dlatego najnowsza seria z kolekcji MebleZych nosi nazwę Madera. W dodatku w języku hiszpańskim słowo madera oznacza drewno, co doskonale łączy portugalską naturę, hiszpański język i polskie tradycje.

Seria Madera to przykład mebli w stylu rustykalnym, ale doskonale pasujących także do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Mogą one znaleźć się w każdym pomieszczeniu naszego domu: salonie, sypialni, jadalni, a szczególnie kuchni. Ich wyjątkowe walory estetyczne i sposób wykonania sprawiają bowiem, że mieszkanie nabierze zarówno domowego ciepła i wiejskiego klimatu. Meble z serii Madera spowodują, że otaczająca je przyroda zajrzy do naszych czterech ścian.

Swojską atmosferę uzyskamy dzięki białym frontom i korpusom szafek. Szczotkowane meble i przecierane drewno wspaniale uwidocznią rysunek drewna z jego naturalnymi liniami i sękami. Biały kolor idealnie wpisuje się w styl rustykalny, czyniąc jednocześnie pokój bardziej przytulnym. Frezowania blatów oraz oryginalne uchwyty w starym stylu dodadzą meblom wieku i starej formy. Dzięki temu zabiegowi także związek z przyrodą zostanie uwypuklony. Brązowe blaty, dolne cokoły oraz zdobione wieńce to doskonały obraz drewna – Madery. Powszechnie przecież wiadomo, że drewniane przestrzenie ocieplają wnętrza i sprawiają, że chętniej w nich spędzamy wolny czas.

Jednym z największych plusów jest niewątpliwie naturalna sosna, z której seria Madera została wykonana. Drewno to pochodzi z dalekich podbiegunowych lasów Finlandii. Fakt ten sprawia, że jest bardzo odpornym materiałem na zmiany temperatury, wilgoć, a także silne wiatry. Nie ulega więc wątpliwości, że wykonane z sosny fińskiej sprzęty znacznie lepiej i dłużej opierają się wszelkim uszkodzeniom przy prawidłowym użytkowaniu. To inwestycja na długie lata i pewność dobrej jakości. Meble wykonane z litego drewna to przecież gwarancja samych zalet.

Nie wątpliwie należy dodać, że nowa seria z kolekcji MebleZych to nie tylko szczotkowane, przecierane i postarzane drewno w stylu rustykalnym, wprowadzające do wnętrz powiew wsi i natury, ale także ekologiczne wykonanie. Oprócz znakomitego budulca jakim jest sosna fińska, na trwałość i wygląd mebla wpływa sposób w jaki zostało ono zabezpieczone i przygotowane do sprzedaży. Drewno z serii Madera zostało pokryte ekologiczną farbą, przez którą może dalej oddychać i podlegać naturalnym procesom starzenia. Dzięki temu zabiegowi chronimy zarówno nasze zdrowie jak i otaczające nas środowisko. Farba nie zawiera bowiem szkodliwych związkówi, które zatruwają otaczającą nas naturę, ale także mają wpływ na nasze zdrowie, a zwłaszcza mieszkających z nami zwierząt oraz dzieci. Ekologiczna farba nie tylko czyni je bardziej wyrafinowanymi, ale i przyjaznymi naszym organizmom.

Seria Madera nie tylko więc wprowadzi biel oraz brąz do naszych czterech ścian, ale także zadba o to by wytrzymałe i dobrej jakości meble były przyjazne dla zdrowia i otoczenia.

Pozostaw komentarz

back to top