Ozdoby świąteczne last minute - 3 pomysły

Doskonale zdajemy sobie sprawę, ile spraw jest do załatwienia tuż przed świętami – zakupy, prezenty świąteczne, wysprzątanie każdego kąta w domu i wreszcie świąteczne gotowanie. Nic dziwnego, że przy takiej ilości rzeczy do zrobienia, brakuje czasu, by pomyśleć jak ozdobić dom na święta. Ale spokojnie – przychodzimy z propozycją szybkich i tanich ozdób, które możesz zrobić w ostatniej chwili. Nie wymagają one specjalnych umiejętności plastycznych, a ich koszt jest znikomy.

Szybkie ozdoby na święta – 3 inspiracje

Pamiętaj, że ozdoby świąteczne wcale nie muszą kosztować fortuny, wręcz przeciwnie – można wykonać je własnoręcznie i świetnie się przy tym bawić. Wystarczy odrobina kreatywności i z rzeczy, które posiadasz w domu, wyczarujesz przepiękne dodatki świąteczne.

Lampiony świąteczne

Czym byłyby święta bez charakterystycznego klimatu, które dają świąteczne świeczki i światełka. Bardzo prostą i tanią dekoracją mogą okazać się:

  • Lampiony świąteczne ze szklanych butelek – można wetknąć w nie długie świece lub wsadzić do środka niepotrzebne lampki choinkowe.
  • Lampiony ze słoików – jest na nie wiele sposobów. Po pierwsze można ozdobić je metodą decoupage, dokleić suszone owoce i cynamon lub po prostu narysować na nich białe śnieżynki przy pomocy białego markera.
  • Stare tarki do warzyw i owoców - jeśli masz je na zbyciu, to ich nie wyrzucaj! Przy ich pomocy stworzysz unikalny świąteczny lampion. Wystarczy, że usuniesz rączki, a pod tarkę wsadzisz świeczkę. Jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, a światło tego lampionu ma ciekawe wzory (jak oczka tarki).
  • Kieliszki do wina – obróć je do góry nogami. Miejsce przeznaczone do picia wypełnij np., mchem lub suszonymi owocami, a w miejscu nóżki postaw świecznik. Tak obrócony i odpowiednio ozdobiony kieliszek do wina będzie charakterystycznym lampionem!

Wieńce świąteczne

Świąteczne wieńce DIY zawsze wydają się wszystkim bardzo trudne do wykonania. Są one jednak banalnie proste i w dodatku szybkie. W Internecie znajdziesz bardzo dużo instrukcji jak zrobić wieniec. Ale oprócz standardowego wieńca z gałązek możesz wykonać jeszcze:

  • Ozdoby z szyszek i drutu (np. wielkie serce na stół wigilijny) – dzięki drutowi możesz nadać ozdobie kształtu, o jakim marzysz – serce, gwiazda, choinka.
  • Styropianowe wieńce – łatwo znaleźć je w każdym sklepie plastycznym. Wystarczy odrobina zwykłego sznurka i kleju na gorąco, a także kilka drobnych ozdób i świąteczny wieniec gotowy!

Zawieszki na choinkę

I ostatnia propozycja – ozdoby choinkowe. Pamiętaj, że nie muszą tylko i wyłącznie wisieć na choince. Powieszenie ich np. na oknie, na drzwiach czy w pokoju dziecięcym z pewnością umożliwi Ci stworzenie świątecznej atmosfery. Ale do rzeczy – co możesz stworzyć?

  • Gwiazdki/śnieżynki ze spinaczy do prania. Wystarczy odrobina kleju i farby w sprayu, by wyczarować niepowtarzalną i minimalistyczną ozdobę.
  • Filcowe ozdoby na choinkę – za pomocą nożyczek, kleju i sznurka możesz stworzyć gwiazdki, serduszka, pierniki i wiele innych wzorów.
  • Suszone owoce i przyprawy, które kojarzą się ze świętami – suszona pomarańcza, jabłka lub kora cynamonu.
  • To, co znajdziesz w lesie – np. szyszki. Możesz pomalować je sprayem, przewiązać wstążką lub sznurkiem i zawiesić w domu. Bardzo ciekawą opcją, która wymaga odrobinę więcej czasu są również plastry drewna, wykończone wzorami, przy pomocy wypalarki.

Świąteczne ozdoby DIY to tania i szybka alternatywa dla ozdób ze sklepu. Przy ich tworzeniu można się bardzo dobrze bawić i czuć satysfakcję z wykonanej pracy.

Pozostaw komentarz

back to top