Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Pokój dziecięcy w skandynawskim stylu

Pokój dziecięcy w skandynawskim stylu

Skandynawski minimalizm zdobył swoich zwolenników nie tylko w krajach europejskich, ale i na całym świecie. Jak można wykorzystać ten styl i jego założenia aranżując pokój dziecka? We wpisie postaramy się zwrócić uwagę na to, jakie meble do pokoju dziecka wybrać. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie drewniane meble dla dziecka wybrać i dlaczego warto to zrobić – przeczytaj wpis do końca.

Co cechuje styl skandynawski?

Meble w stylu skandynawskim to przede wszystkim meble drewniane – białe lub w kolorze naturalnego drewna. Jedną z głównych zalet stylu skandynawskiego jest minimalizm oraz praktyczne rozwiązania, co w dużej mierze ma ogromny wpływ na utrzymanie porządku. Nie oszukujmy się – utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym jest prawie niemożliwe! Chyba, że do akcji wkroczą meble w stylu skandynawskim – praktyczne i ergonomiczne rozwiązania w mig rozprawią się z rozrzuconymi zabawkami i stertą książek.

Drewniane meble w pokoju dziecięcym

Jeśli mowa o stylu skandynawskim, warto od razu rozpocząć od głównego składnika tego stylu, czyli mebli drewnianych. Bardzo wiele osób uważa, że meble drewniane nie nadają się do pokoju dziecka głównie dlatego, że ich wysoka cena nie idzie w parze ze sposobem użytkowania mebli przez dziecko. Oczywiście dość istotnym czynnikiem jest tu wiek dziecka, jednak faktem jest, że niemowlę nie jest w stanie zniszczyć drewnianych mebli, podobnie dziecko starsze, które rozumie i przyswaja zasady. Problem pojawia się ok. 2-3 roku życia, kiedy dziecko zaczyna się przemieszczać (niekoniecznie w kontrolowany sposób) używając przy tym różnych przedmiotów. Dość częstym problemem są rysunki na meblach, odciśnięte brudne palce i rozlane napoje. Ale spokojnie – na wszystko jest sposób! Warto spróbować wydzielić specjalne miejsce, gdzie dziecko będzie mogło spełniać się kreatywnie, np. w postaci tablicy, czy ramki obrazu, w środku której będzie można malować.

[product id="568, 506, 681, 684, 438,687" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Zalety drewnianych mebli

Meble drewniane wcale nie muszą być złym pomysłem w pokoju dziecięcym. Wręcz przeciwnie – ich uniwersalność i ponadczasowość jest jedynie wartością dodaną, jeśli chcesz, by meble służyły przez wiele lat. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi raczej się nie znudzą. Nawet jeśli – łatwo możesz zmienić wystrój pokoju bazując jedynie na dodatkach. W przypadku pojawienia się uszkodzeń, drewniane meble do pokoju dziecięcego bardzo łatwo można odnowić lub przemalować.

Meble w stylu skandynawskim to nie tylko charakterystyczny naturalny wygląd mebli, ale również świadoma postawa kupującego. Warto wybierać meble drewniane, które posłużą na lata i nie zostaną wyrzucone zaledwie po kilku latach użytkowania.

Meble do pokoju dziecka

Jeśli zastanawiasz się, jakie meble powinny wyposażyć pokój dziecka, Twój wybór oczywiście w dużej mierze zależy od wieku lokatora. Dziecko w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym powinno zdecydowanie posiadać biurko drewniane oraz wygodne krzesło. Warto zwrócić uwagę na to, by drewniane biurko było ułożone w taki sposób, który zapewnia dziecku dobry dostęp światła oraz sprzyja wygodzie. Z pozostałych mebli do pokoju dziecka, jakich nie powinno zabraknąć należy wymienić również drewniany regał na książki oraz pojemną komodę. Bardzo ważna będzie również praktyczna szafa z drewna, w której zmieszczą się wszystkie ubrania dziecka.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium