Prostota wcale nie musi być droga

Prostota wcale nie musi być droga

 
Urządzając mieszkanie chcemy by jego poszczególne pomieszczenia urządzone były w jednym stylu, by tworzyło ono spójną całość, która reprezentować będzie naszą osobowość. Wśród bogactwa propozycji, które oferują nam projektanci wnętrz ciężko wybrać najbardziej interesującą nas ofertę, która zespoli i ozdobi dom nie rujnując przy tym portfela. Jednym z najczęściej wybieranych aranżacji w wystroju wnętrz jest obecnie styl skandynawski.

Ten najbardziej przyjazny naturze styl popularny stał się nie tylko wśród Szwedów, Norwegów i Finów, ale w całej Europie. Dom urządzony w tym klimacie ma nie tylko przybliżać jego mieszkańców do przyrody, ale także ukazuje, że prostota, w której żyją Skandynawowie jest czymś tak naturalnym jak feng shui dla Azjatów. Brak przesady, funkcjonalność, ale także elegancja i solidne wykonanie mebli to podstawa w tym rodzaju wystroju wnętrz.

Wybór mebli może przysporzyć wiele problemów, zwłaszcza, gdy pierwszy raz sami urządzamy mieszkanie. Dlatego też warto warto skupić uwagę na tych kilku najważniejszych.

W czasach, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani i nieustannie pracujemy, także po powrocie do domu, jednym z pierwszych nabytków powinno być biurko. Podobnie jak pozostałe meble musi być wykonane z najwyższej jakości naturalnego drewna, którym właśnie jest sosna fińska. Jest ona niezwykle trwała, gdyż rośnie w surowym klimacie koła podbiegunowego i poddawana jest naturalnemu procesowi starzenia. Solidne meble jak biurko sosnowe, wykonane z tego surowca, posłużą lata nie tylko pierwszemu właścicielowi, ale także jego potomkom.

Mieszkania w stylu skandynawskim charakteryzują kolory północnej przyrody: brązy, szarości oraz biel. Białe biurko tworzyć będzie naturalną harmonię nie tylko z wyposażeniem w tym samym kolorze, ale także z innymi barwami. Meble w białym kolorze nie tylko powiększą wizualnie przestrzenie, ale także rozjśnią nawet najciemniejsze mieszkanie.

Oprócz funkcjonalności oraz wysokiej jakości powinno ono zapewnić komfort pracy. Przykładem może tu być biurko sosnowe Belluno Elegante białe. Symetrycznie rozdzielono w nim po obu stronach przestronnego blatu szuflady i pojemne półki umożliwiające łatwy dostęp do potrzebnych materiałów. Natomiast szeroki blat umożliwia rozłożenie wszystkich niezbędnych do nauki i pracy książek i atlasów, nawet, gdy gdy znajdują się na nim klawiatura i monitor. Pamiętajmy także, iż prostota może być piękna. Idąc za tą myślą projektanci tego modelu zwrócili szczególną uwagę na staranne wykończenia. Precyzyjnie wykonane detale takie jak dopasowane wzory na cokołach oraz delikatne zdobienia blatu przykują uwagę koneserów. Srebrne uchwyty natomiast to elegancja, która sprawdza się w skandynawskim wnętrzu.

Ewolucja stylu skandynawskiego w krajach europejskich oraz Ameryce Północnej pozwala pogodzić prostotę i elegancję i dekoracyjność tworząc scandi chic, który doskonale współgra z naturalnymi materiałami takimi jak skora czy sznurek, ale także z kryształowymi żyrandolami i srebrnymi ramami luster. Nie boi się także złotych dodatków oraz obić w pastelowych kolorach. Tym sposobem to co naturalne łączyć możemy z tym co glamour, ale także funkcjonalne i solidne.

Urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim jest jednym z najbardziej przyjemnych i łatwych w realizacji. Zmysł estetyczny w połączeniu z jasnymi, stonowanymi meblami oraz odpowiednim oświetleniem stworzy w naszym domu szczególny rodzinny klimat, w którym będzie można zarówno pracować jak i odpoczywać w gronie najbliższych nam osób.

Pozostaw komentarz

back to top