Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Czy białe meble żółkną?

Czy białe meble żółkną?

Bardzo wiele osób marzy o urządzeniu minimalistycznych wnętrz i posiadaniu białych mebli, jednak w głowie większości pojawia się pytanie: czy białe meble żółkną? Odpowiedź na to pytanie zdaje się być o wiele bardziej skomplikowane niż jednoznaczne postawienie odpowiedzi „tak” lub „nie”. Istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Dzisiaj postaramy się je omówić i odpowiedzieć na pytanie, czy meble białe żółkną.

Białe meble – czy żółkną?

Żółknięcie mebli zdaje się być jedną z głównych przyczyn, która sprawia, że konsumenci decydują się nie inwestować w meble białe. Jednak można powiedzieć, że żółknięcie mebli jest swego rodzaju następstwem nieuważnych zakupów oraz braku dociekliwości. Nawyk dopytywania sprzedawcy o cechy produktu jest nawykiem jedynie niewielu. Dotyczy tych, którym zależy na zrównoważonym zakupie na lata. Wówczas, przeglądając oferty, czytając opinie, dopytując o sposób wykonania czy wykończenia, można śmiało wyeliminować „byle jakie” oferty, które zdecydowanie są jedynie stratą czasu i pieniędzy. Drugą kwestią jest też brak dbałości i regularności w konserwacji mebli.

Jak więc uniknąć procesu żółknięcia mebli? Rozwiązanie jest proste – przede wszystkim zainwestuj w dobrej jakości meble drewniane. Sprawdź dokładnie producenta i zapoznaj się z opiniami klientów. Te drugie mogą okazać się znacznie cenniejsze niż zapewnienia producenta. Meble drewniane powinny być wykonane z dobrej jakości drewna – dzięki temu będę prezentować się świetnie przez wiele lat. Procesowi żółknięcia białych mebli sprzyjają kiepskie materiały – m.in. zła jakość drewna oraz średniej klasy lakiery i środki zabezpieczające drewno.

Co wpływa na żółknięcie białych mebli?

Poniżej zebraliśmy kilka czynników, które sprawiają, że żółknięcie mebli staje się bardziej prawdopodobne.

1) Meble białe narażone są na żółknięcie, jeśli znajdują się w niesprzyjającym im pomieszczeniu – przykładowo pojawienie się zabrudzeń na powierzchni białych mebli jest o wiele bardziej prawdopodobne w kuchni czy łazience. Z kolei meble do salonu w białym kolorze nie są narażone na bezpośrednie zabrudzenia, więc będą dobrym wyborem.

2) Proces żółknięcia mebli sosnowych w kolorze białym obserwujemy na skutek pokrycia mebli średniej jakości preparatami ochronnymi.

3) Komody drewniane oraz pozostałe meble w białym kolorze powinny być poddawane regularnej konserwacji. Nie jest to oczywiście nic wymagającego i trudnego – wystarczy, że regularnie będziesz czyścić meble i dbać o ich powierzchnię.

4) Meble sosnowe w kolorze białym powinny być ustawione również w odpowiednim miejscu – zbyt duża wilgoć lub ustawienie ich koło źródła ciepła (np. grzejnika) może mieć wpływ na żółknięcie mebli.

Minimalistyczny gabinet w bieli

Miejsce do pracy powinno być wizualnie uporządkowane – dzięki temu o wiele łatwiej przyjdzie Ci skupienie się na pracy. Uporządkowana przestrzeń to również uporządkowana głowa, gotowa na nowe, kreatywne pomysły. Co powinno znaleźć się w pokoju do pracy urządzonym w duchu minimalizmu? Przede wszystkim białe biurko drewniane lub klasyczny biały sekretarzyk. Do przechowywania sprawdzą się komody drewniane, w których umieścisz nie tylko artykuły biurowe, ale też ważne dokumenty. Komody drewniane w bieli to klasyczne rozwiązania, które poza praktycznym zastosowaniem zadbają również o wizualny aspekt wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium