Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Czy białe meble żółkną?

Czy białe meble żółkną?

Bardzo wiele osób marzy o urządzeniu minimalistycznych wnętrz i posiadaniu białych mebli, jednak w głowie większości pojawia się pytanie: czy białe meble żółkną? Odpowiedź na to pytanie zdaje się być o wiele bardziej skomplikowane niż jednoznaczne postawienie odpowiedzi „tak” lub „nie”. Istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Dzisiaj postaramy się je omówić i odpowiedzieć na pytanie, czy meble białe żółkną.

Białe meble – czy żółkną?

Żółknięcie mebli zdaje się być jedną z głównych przyczyn, która sprawia, że konsumenci decydują się nie inwestować w meble białe. Jednak można powiedzieć, że żółknięcie mebli jest swego rodzaju następstwem nieuważnych zakupów oraz braku dociekliwości. Nawyk dopytywania sprzedawcy o cechy produktu jest nawykiem jedynie niewielu. Dotyczy tych, którym zależy na zrównoważonym zakupie na lata. Wówczas, przeglądając oferty, czytając opinie, dopytując o sposób wykonania czy wykończenia, można śmiało wyeliminować „byle jakie” oferty, które zdecydowanie są jedynie stratą czasu i pieniędzy. Drugą kwestią jest też brak dbałości i regularności w konserwacji mebli.

salon-marone-elite

Jak więc uniknąć procesu żółknięcia mebli? Rozwiązanie jest proste – przede wszystkim zainwestuj w dobrej jakości meble drewniane. Sprawdź dokładnie producenta i zapoznaj się z opiniami klientów. Te drugie mogą okazać się znacznie cenniejsze niż zapewnienia producenta. Meble drewniane powinny być wykonane z dobrej jakości drewna – dzięki temu będę prezentować się świetnie przez wiele lat. Procesowi żółknięcia białych mebli sprzyjają kiepskie materiały – m.in. zła jakość drewna oraz średniej klasy lakiery i środki zabezpieczające drewno.

[product id="323, 519, 491, 548,468, 408" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Co wpływa na żółknięcie białych mebli?

Poniżej zebraliśmy kilka czynników, które sprawiają, że żółknięcie mebli staje się bardziej prawdopodobne.

1) Meble białe narażone są na żółknięcie, jeśli znajdują się w niesprzyjającym im pomieszczeniu – przykładowo pojawienie się zabrudzeń na powierzchni białych mebli jest o wiele bardziej prawdopodobne w kuchni czy łazience. Z kolei meble do salonu w białym kolorze nie są narażone na bezpośrednie zabrudzenia, więc będą dobrym wyborem.

2) Proces żółknięcia mebli sosnowych w kolorze białym obserwujemy na skutek pokrycia mebli średniej jakości preparatami ochronnymi.

3) Komody drewniane oraz pozostałe meble w białym kolorze powinny być poddawane regularnej konserwacji. Nie jest to oczywiście nic wymagającego i trudnego – wystarczy, że regularnie będziesz czyścić meble i dbać o ich powierzchnię.

4) Meble sosnowe w kolorze białym powinny być ustawione również w odpowiednim miejscu – zbyt duża wilgoć lub ustawienie ich koło źródła ciepła (np. grzejnika) może mieć wpływ na żółknięcie mebli.

salon-z-jadalnia-w-bieli

Minimalistyczny gabinet w bieli

Miejsce do pracy powinno być wizualnie uporządkowane – dzięki temu o wiele łatwiej przyjdzie Ci skupienie się na pracy. Uporządkowana przestrzeń to również uporządkowana głowa, gotowa na nowe, kreatywne pomysły. Co powinno znaleźć się w pokoju do pracy urządzonym w duchu minimalizmu? Przede wszystkim białe biurko drewniane lub klasyczny biały sekretarzyk. Do przechowywania sprawdzą się komody drewniane, w których umieścisz nie tylko artykuły biurowe, ale też ważne dokumenty. Komody drewniane w bieli to klasyczne rozwiązania, które poza praktycznym zastosowaniem zadbają również o wizualny aspekt wnętrza. Białe meble prowansalskie - z czym je połączyć? - przeczytaj naszego bloga i urządź swoją przestrzeń w prowansalskim stylu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium