Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Czy meble z litego drewna są najlepsze?

Czy meble z litego drewna są najlepsze?

Zalety mebli z litego drewna sprawiają, że od lat przyjęło się uważać, że właśnie takie są najlepsze i powinny zdobić wnętrze domu. Z czego dokładnie wynika fenomen mebli z litego drewna? By się tego dowiedzieć, najlepiej dokładnie zapoznać się z ich charakterystyką jeszcze przed zakupem. Dzięki temu nie tylko poznasz zalety mebli z litego drewna, ale dowiesz się też jak je właściwie pielęgnować, co pozwoli przedłużyć ich trwałość.

Charakterystyka mebli z litego drewna

Meble z litego drewna to wyrób meblarski, który wykonano z wysokiej jakości drewna, poddanego stosownej obróbce. Właśnie to sprawia, że ich największą zaletą jest naturalność, co jest szczególnie ważne dla osób, które cenią sobie ekologię, ale także kontakt z naturą. Można to rozpoznać po występujących na ich powierzchni słojach.

By meble mogły być sprzedawane jako wykonane z litego drewna muszą spełniać obowiązujące normy - w takim wypadku ze sklejki mogą być wykonane jedynie tyły szaf i dna szuflad. Wszystkie inne wyroby, które w większości wykonane są ze sklejki, przyjęto się nazywać meblami drewnianymi, jednak do ich produkcji nie wykorzystano czystego drewna.

Jak pielęgnować meble z litego drewna?

Meble do sypialni lub innego wnętrza, które wykonano z litego drewna, charakteryzują się też wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dobrze jednak wiedzieć, jak pielęgnować meble z litego drewna, by przez długi czas móc cieszyć się ich użytecznością. Nie jest to czynność skomplikowana ani pracochłonna - wystarczy, że przetrzesz je ściereczką, którą nasączysz odpowiednim środkiem do impregnowania drewna. Proces ten najlepiej powtarzać co miesiąc. Dobrze też unikać stawiania na stołach czy szafkach z litego drewna gorących naczyń, co może niekorzystnie wpłynąć na jego fakturę. Jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, przekonasz się, dlaczego meble z litego drewna uważa się za najlepsze!

[product id="1230, 1218, 1200, 1161, 1039,1141" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Czy meble z litego drewna mają wady?

Myślisz nad zakupem łóżka do sypialni lub stołu do jadalni i zastanawiasz się, czy meble z litego drewna mają wady? Zdarza się, że niektóre osoby rezygnują z pomysłu zakupu mebli wykonanych z czystego drewna. Dzieje się tak dlatego, że ich cena potrafi być bardzo wysoka. Wynika to z tego, że do ich produkcji wykorzystuje się cenny surowiec, którym jest drewno. Zanim zrezygnujemy z pomysłu na urządzenie wnętrza przy wykorzystaniu mebli z litego drewna, należy uświadomić sobie jednak, że jest to inwestycja na dłużej. Warto się na nią zdecydować, by przez długie lata móc podziwiać efekty klimatu stworzonego, dzięki wykonanym w ten sposób meblom.

Zalety mebli z litego drewna

Czy meble z litego drewna są najlepsze? Biorąc pod uwagę to, że dzięki swej naturalności wpływają na przytulny charakter wnętrza, a przy tym są niezwykle trwałe, z całą pewnością można stwierdzić, że tak właśnie jest. Zalety mebli z litego drewna zdecydowanie przeważają nad ich wadą, która dotyczy ceny. W związku z tym, jeśli właśnie urządzasz dom lub mieszkanie i zależy Ci na nadaniu wnętrzom duszy, zdecyduj się na zakup mebli z litego drewna.

Marzysz o przestrzeni, w której z przyjemnością można się zrelaksować? Meble z litego drewna sprawią, że nadasz jej niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się one doskonale zarówno w  klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Mając na uwadze zalety mebli z litego drewna, wybierz modele dostępne w ofercie sklepu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium