Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak odnowić starą szafę w przedpokoju?

Jak odnowić starą szafę w przedpokoju?

Przeprowadzasz remont i zmieniasz cały wystrój, ale nie pasuje Ci do niego Twoja stara szafa w przedpokoju? Jest jednak w dobrym stanie, jest solidna i czujesz się do niej przywiązana, dlatego nie chcesz jej wyrzucać? Niestety nie wygląda najlepiej i myślisz o jej renowacji, ale nie wiesz, jak się za nią zabrać? Cóż, nie każdy musi się na tym znać, ale my podpowiemy Ci jak odnowić starą szafę w przedpokoju, by pasowała do nowej aranżacji.

Pomysł na odnowienie szafy

Jak wygląda renowacja szafy? Jeśli Twoja stara szafa stoi stabilnie i nie jest zniszczona, ale nie pasuje do obecnego wystroju i nie wygląda świeżo, możesz ją łatwo odnowić. Jest kilka sposobów na to, by całkowicie odmienić jej wygląd i sprawić, by służyła Ci jeszcze długie lata. Opcji masz co najmniej kilka, to od Ciebie zależy, jaką wybierzesz. Co możesz zrobić z takim meblem? Jak odnowić starą szafę w przedpokoju?

Renowację starej szafy możesz przeprowadzić na kilka sposobów. Do wyboru masz:

malowanie;

oklejanie;

postarzanie;

tapicerowanie.

Od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i do jakiego stylu planujesz ją dopasować, zależy to, na który ze sposobów powinnaś się zdecydować. Jeśli planujesz urządzić mieszkanie na styl vintage, dobrym pomysłem będzie efektowne postarzanie szafy. Jeśli marzy Ci się styl glamour, możesz zdecydować się na tapicerowanie frontów, z użyciem błyszczących guzików. Gdy myślisz o art deco, możesz okleić ją ciekawą tapetą. Jednak bez wątpienia, najbardziej uniwersalnym sposobem, a jednocześnie najbardziej popularny pomysł na odnowienie szafy to malowanie. Dlatego my, podpowiemy Ci, jak pomalować starą szafę.

[product id="1234, 545, 577, 682, 1236,936" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak odnowić starą szafę krok po kroku

Renowacja szafy przez malowanie to najłatwiejszy sposób, by nadać staremu meblowi świeżości i zyskać zupełnie nowy wygląd, dopasowany do wnętrza. Tutaj podpowiemy Ci jak odnowić starą szafę krok po kroku, używając farby do mebli.

Zanim zaczniesz pracę nad szafą, pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć podłogę i ściany dookoła. Nie chcesz przecież przypadkowo ich uszkodzić. Używaj w tym celu gazet i folii malarskiej, którą możesz przykleić taśmą. Jeśli jesteś gotowa, to teraz "słuchaj" uważnie, jak odnowić starą szafę w przedpokoju poprzez malowanie.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie szafy do malowania. Odkurz ją miękką szczotką i przetrzyj dokładnie zwilżoną ściereczką. Jeśli szafa pokryta jest starą farbą lub lakierem, musisz usunąć go z jej powierzchni. W tym celu przydać Ci się może szlifierka i papier ścierny, którego użyjesz tam, gdzie nią nie będziesz w stanie dotrzeć.

Po usunięciu starych powłok malarskich musisz ją dokładnie przetrzeć ściereczką zwilżoną w benzynie ekstrakcyjnej, którą odtłuścisz powierzchnię. Jeśli zauważysz jakieś ubytki w drewnie, możesz je uzupełnić masą szpachlową, którą zeszlifujesz po wyschnięciu. Dopiero tak przygotowany mebel możesz przemalować. Do prowadzenia farby na dużej powierzchni mebla najlepiej sprawdzi się wałek. Mniejsze elementy pomalujesz pędzlem.

Teraz już wiesz, jak odnowić starą szafę w przedpokoju. Renowacja szafy nie musi być trudna. Stosuj się do tych zasad, a jesteśmy przekonani, że nowy wygląd szafy zachwyci Ciebie i Twoich bliskich.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium