Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak urządzić biuro?

Jak urządzić biuro?

Aranżacja biura domowego czy firmowego to spore wyzwanie, gdyż jest to dość wymagające pomieszczenie, w którym wszystko powinno być dobrze zaplanowane. Od urządzenia, zagospodarowania dostępnej przestrzeni i wybranych elementów wyposażenia zależy komfort użytkowników biura, ich samopoczucie, wydajność i efektywność w trakcie pracy. Zatem jak urządzić biuro, aby spełniało wszelkie oczekiwania i potrzeby, a jednocześnie również wpisywało się w modne trendy aranżacyjne? W poniższym artykule znajdziesz garść inspiracji, które z pewnością ułatwią to zadanie i sprawią, że wystrój biura będzie idealny!

Jak zaplanować aranżację biura?    

Jak urządzić biuro i od czego zacząć? Przede wszystkim od dobrego planu, który znacznie pomoże w aranżacji. W tym celu dokonaj dokładnego pomiaru pomieszczenia, przenieś pobrany metraż na kartkę papieru i oznacz miejsce drzwi oraz okien. W ten sposób zyskasz pewnego rodzaju „czyste płótno”, dzięki któremu aranżacja biura będzie dopracowana od A do Z, w najdrobniejszych detalach. Ponadto pozwoli Ci to spisać listę zakupów i obliczyć niezbędną ilość paneli czy farb do malowania ścian.

W każdym biurze bardzo ważna jest instalacja elektryczna, gdyż większość urządzeń biurowych wymaga dostępu do prądu. Zatem zadbaj o odpowiednią liczbę gniazdek, a także dobrze przemyśl, ile miejsca do przechowywania dokumentów i akcesoriów okaże się niezbędne. Od tego uzależnisz pojemność i liczbę mebli biurowych, których nie może zabraknąć w żadnym biurze.

Aranżacja biura powinna także prezentować konkretny styl wnętrzarski, którym będziesz podążać podczas urządzania przestrzeni. Liczy się spójność i zachowanie harmonii, dlatego wybierz trend, który Ci się podoba, ale jednocześnie będzie odpowiedni do stworzenia biura. Jaki styl okaże się najlepszy? Przede wszystkim minimalistyczny, nowoczesny i tradycyjny.

[product id="930, 830, 813, 712, 655,489" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak urządzić funkcjonalne biuro?   

Jak urządzić biuro w domu, aby pomieszczenie okazało się stylowe i funkcjonalne? Konieczne jest pamiętanie i trzymanie się kilku najważniejszych zasad.

 • Aranżacja biura polega między innymi na zachowaniu zasad ergonomii miejsca pracy, na którą składa się każde stanowisko. Należy je wyposażyć w biurko o odpowiedniej wielkości, najlepiej z dodatkowymi elementami do przechowywania i wygodny fotel biurowy. Takie rozwiązanie wpłynie na lepszą wydajność i efektywność pracy.
 • Konieczne jest zadbanie o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, którą warto uzależnić od indywidualnych potrzeb. W biurach, gdzie stacjonuje kilka osób, które obsługują wielu klientów i ich dokumentacje z pewnością niezastąpione okażą się różnego rodzaju regały, szafy, komody i półki. Te elementy wyposażenia pozwolą na bezpieczne przechowywanie papierów oraz akt osobowych, a także zachowanie w nich należytego ładu i porządku.
 • Warto także zapewnić odpowiednie odległości między stanowiskami, co dotyczy głównie firmowych biur, aby każdy pracownik miał swój komfort i prywatną strefę. Ma to szczególne znaczenie w miejscach pracy, w których często zdarzają się rozmowy telefoniczne lub bezpośrednia obsługa klienta.
 • Meble do przechowywania powinny zapewniać prosty, wygodny i szybki dostęp do niezbędnych urządzeń, akcesoriów i dokumentów, aby każda rzecz była dosłownie na wyciągnięcie ręki, co znacznie ułatwi i przyspieszy pracę.
 • Na wystrój biura wpływa także oświetlenie. Do biurowych wnętrz warto wybierać zimną barwę światła, która w porównaniu do ciepłej, poprawia skupienie, pomaga się skoncentrować na pracy i niweluje uczucie znużenia.

Jakie meble wybrać do biura?

Gdy już znasz zasady, dzięki którym aranżacja biura nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic, przyjdzie czas na wybór mebli. Przede wszystkim zakupione elementy wyposażenia powinny okazać się wieloletnią inwestycją. Zatem najlepszą propozycją będą meble drewniane, gdyż naturalny surowiec jest trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia, tym samym dostosowany do użytku w trudnych warunkach oraz do częstej i intensywniej eksploatacji. Ponadto drewniane modele są jedyne w swoim rodzaju i ponadczasowe, co oznacza, że nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą prezentować się stylowo, szlachetnie, elegancko i estetycznie. Dodatkowo znakomicie wpiszą się w każdy styl wnętrzarski. Jakie meble wybrać, aby wystrój biura był modny i praktyczny? Poniżej znajdziesz całą listę:

 • Regały do gabinetu – zapewniają łatwy dostęp do kartotek i akt, a także pozwalają na estetyczne ułożenie segregatorów z dokumentami. Dużą zaletą tych elementów jest różnorodność, gdyż można wybrać zarówno modele stojące, jak i ścienne, które zajmują znacznie mniej miejsca i są zalecane do małometrażowych biur.
 • Biurka do gabinetu, które należą do najważniejszych elementów wyposażenia, bez których aranżacja biura nie ma prawa się udać. Pozwalają stworzyć funkcjonalną i komfortową przestrzeń do pracy.
 • Półki do gabinetu to bardzo przydatne i praktyczne akcesoria, których nigdy za wiele. Nie zajmują miejsca i można je zawiesić na każdej ścianie.
 • Komody do gabinetu pozwalają zadbać o ład i porządek, gdyż wszystkie dokumenty i akcesoria biurowe mogą być ułożone bez bałaganu i chaosu. Zamknięte za frontami czy schowane w szufladach nie będą również widoczne na pierwszy rzut oka i tym samym będą bezpieczniejsze.

Możesz wybrać zarówno jasne, jak i ciemne meble. Pierwsze z nich doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż pozytywnie wpłyną na wystrój biura i optycznie powiększą dostępną przestrzeń. Natomiast do czego pasują ciemne meble? Do bardzo przestronnych wnętrz, w których nie trzeba liczyć każdego metra kwadratowego, gdyż na nic nie braknie miejsca, a pomieszczenie nie wymaga wizualnego powiększenia.

Jakie dodatki sprawią, że biuro będzie przyjazne dla pracowników?    

Jak urządzić biuro w siedzibie firmy, aby jego wnętrze okazało się przyjazne dla pracowników? Przede wszystkim zadbać o szereg udogodnień, dzięki którym aranżacja biura sprawi, że każda zatrudniona osoba będzie chętnie do niego wracać. Mowa między innymi o:

 • zapewnieniu dostępu do pysznej kawy,
 • świeżych owocach każdego dnia,
 • motywujących plakatach umieszczonych na ścianach,
 • strefie chilloutu, gdzie nie będzie brakować rozrywki, której będzie można się oddać w przerwie od pracy,
 • świeżych roślinach, które cieszą oko i oczyszczają powietrze.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium