Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Łóżko kontynentalne - co to jest, jak jest zbudowane, jakie wybrać i ile kosztuje?

Łóżko kontynentalne - co to jest, jak jest zbudowane, jakie wybrać i ile kosztuje?

Podczas urządzania sypialni wreszcie nadchodzi moment wyboru łóżka. Nie jest to prosty wybór, ponieważ na rynku znajduje się bardzo dużo różnych produktów i ciężko ustalić, co ostatecznie będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. W poniższym wpisie weźmiemy na tapet łóżko kontynentalne. Właśnie otwierasz oczy ze zdziwienia? Spokojnie! Czytając wpis dowiesz się: co to jest łóżko kontynentalne, jakie wybrać i ile kosztuje.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Nazwa brzmi dość tajemniczo, ale co to znaczy łóżko kontynentalne? Śpieszymy z wyjaśnieniem, co to są łóżka kontynentalne! To nic innego, jak rodzaj tapicerowanego łóżka na nóżkach. Poniżej w tekście znajdziesz również informację o tym, jak zbudowane jest takie łóżko.

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych wskazówek dotyczących tego jakie łóżko kontynentalne wybrać, pozwól przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące tego, jak ustawić łóżko w sypialni. Zgodnie z zasadą feng shui, łóżko powinno zostać ustawione w taki sposób, by jego właściciel miał do niego dostęp z trzech stron. Najczęściej ustawia się krótszy bok łóżka na środku dłuższej ściany sypialni - tam, gdzie nie ma ani okien, ani drzwi. Ustawienie łóżka powinno zapewnić osobie śpiącej możliwość obserwacji zarówno drzwi, jak i okna. Biorąc pod uwagę kierunki świata, najlepiej by nogi ustawione były w stronę południową, a głowa – północną. Ale co zrobić, gdy nasza sypialnia nie jest wystarczająco duża, by bez problemu ustawić łóżko zgodnie z zasadą feng shui? Wówczas postaraj się pójść w pewnych kwestiach na kompromis i wybierz takie rozwiązanie, które nie wpłynie negatywnie na funkcjonalność Twojej sypialni. Ważne będzie to, by mieć dostęp zarówno do drzwi, okna, jak i każdej szafki czy szuflady w sypialni. Nawet małe niedogodności mogą być źródłem wielu frustracji w ciągu dnia – najczęściej, kiedy się śpieszymy! Więcej praktycznych wskazówek dotyczących urządzania niewielkiej sypialni znajdziesz w naszym poradniku dotyczącym tego, jak urządzić mała sypialnię.

Jakie wybrać łóżko kontynentalne?

Jeśli zastanawiasz się, jakie łóżko kontynentalne wybrać, stoi przed Tobą decyzja dotycząca przede wszystkim tego, czy będzie to łóżko jedno- czy dwuosobowe. Na rynku dostępne są oba warianty, z czego kontynentalne łóżko dwuosobowe to tak naprawdę połączenie łóżek jednoosobowych w miejscu wezgłowia. Kolejną kwestią wartą rozważenia podczas podejmowania decyzji, jakie łóżko kontynentalne zakupić, jest kolor, który powinien pasować do stylu wnętrza i znajdujących się tam dodatków. Weź pod uwagę jakie kolory do sypialni mogą dopełnić Twoje wnętrze. Możesz dobrać kolor łóżka, który będzie kontrastował z meblami i kolorem ścian lub wręcz przeciwnie. Istotną kwestią jest również cena, o której przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Wiesz już, co to jest łóżko kontynentalne. Pora przybliżyć teraz to, w jaki sposób jest ono zbudowane. Dzięki temu będzie o wiele prościej wyobrazić sobie dokładniej czym są łóżka kontynentalne. Każde takie łóżko składa się z dwóch najważniejszych części, tj. dolnej drewnianej skrzyni, która wypełnione jest sprężynami bonellowymi, a także materaca pocketowego sprężynowego na skrzyni. No dobrze, ale jakie właściwie zalety ma taki typ łóżka do sypialni? Wspomniany rodzaj łóżek ma niezwykle ekskluzywny wygląd i pierwszym skojarzeniem dotyczącym tego, co to znaczy łóżko kontynentalne, są hotelowe pokoje. Ponadto, wysokość takiego łóżka jest większa niż w standardowych rozwiązaniach (ma nawet 60-70 cm!), co będzie dobrym rozwiązaniem dla seniorów czy kobiet w ciąży.

Ile kosztuje łóżko kontynentalne?

Najczęstszym pytaniem, zaraz po tym, co to znaczy „łóżka kontynentalne”, jest pytanie o ich cenę. Trzeba wiedzieć, że jest to rodzaj nie tylko ekskluzywnego łóżka, ale także łóżko kontynentalne zostało stworzone z myślą o zdrowiu kręgosłupa użytkownika. Ceny łóżek kontynentalnych są bardzo różne – w większości ich cena wynosi powyżej tysiąca złotych, chociaż spokojnie możesz znaleźć takie oferty, których cena przekracza 10 000 czy nawet 20 000 zł. Na szczęście ogromny wybór produktów na rynku, pozwala na wybranie oferty, która jest odpowiednia na każdą kieszeń!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium