Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Wybór szafy do pokoju dziecięcego

Wybór szafy do pokoju dziecięcego

Chcielibyśmy, by na zawsze pozostały małe, jednak czas jest nieubłagany i rosną jak na drożdżach. Wraz z nimi – ubrania i zabawki wymieniane na coraz to nowsze. W dzisiejszym wpisie zwrócimy uwagę na to, że meble do pokoju dziecięcego mogą rosnąć wraz z dzieckiem i wcale nie muszą być często wymieniane!

Praktyczna szafa w pokoju dziecięcym

Jednym z ważniejszych mebli do przechowywania w pokoju dziecięcym jest praktyczna szafa. Na co zwrócić uwagę dobierając ergonomiczną szafę do pokoju dziecka?

Obecność drążka do wieszania ubrań - z początku nie wydaje się być to aż tak ważne, ale wraz z upływem czasu zrozumiesz, o co chodzi! Niektóre szafy do pokoju dziecka są zaprojektowane w taki sposób, by po kilku latach w tej samej szafie zmieściły się większe, standardowe wieszaki dla dorosłych.

Możliwość regulacji wysokości półek - dzięki takiemu rozwiązaniu sama decydujesz, jak najwygodniej jest Ci rozmieścić ubrania. W trakcie użytkowania możesz oczywiście dokonywać zmian.

Drewno jako materiał wykonania - choć drewniane szafy są nieco droższe to nie ma wątpliwości, że ich zakup jest najbardziej opłacalnym wyborem. Szafy drewniane mogą stać w dziecięcym pokoju przez wiele lat i nadal prezentować się nienagannie. Wszystko dzięki temu, że meble drewniane są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.

Uniwersalny wygląd - warto zadbać o to, by szafy do pokoju dziecięcego były dobrane w sposób przemyślany. Im bardziej uniwersalny mebel, tym większa szansa, że wygląd szafy nie znudzi się szybko dziecku. Drewniane meble są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego decydując się na ich zakup możesz mieć pewność, że ozdobią Twoje wnętrze przez kolejne lata. Uniwersalne meble mają również te zaletę, że pasują do praktycznie każdej aranżacji, która w pokoju dziecięcym będzie się przecież często zmieniać na przestrzeni lat!

[product id="1230, 547, 579, 581,406, 957" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Wskazówki dotyczące użytkowania szafy

Zazwyczaj jest tak, że wraz z zakupem nowego mebla obiecujemy sobie, że będziemy w nim trzymać porządek i dbać o niego jak nigdy dotychczas! Wraz z upływem czasu jest to jednak coraz trudniejsze, aż w końcu przyzwyczajamy się do tego, że w szafie panuje bałagan… Jest kilka sposobów, które pomogą utrzymać Ci przejrzystość i dobrą organizację szafy do pokoju dziecięcego.

Przede wszystkim zadbaj o to, by ubrania były odpowiednio posegregowane. Te najmniej używane powinny znaleźć się w górnych częściach szafy. Bielizna i dodatki umieść w organizerach, które znajdziesz w większości sklepów z dodatkami do domu.

Ponadto, pamiętaj o sezonowych porządkach, podczas których możesz pozbyć się zbyt małych lub nienoszonych ubrań. Jest to też odpowiedni czas, by w najbardziej dostępnym miejscu ułożyć ubrania przeznaczone na konkretny sezon. Resztę warto zapakować w worki próżniowe i ułożyć w górnej części szafy. W miarę możliwości wykonuj ten proces wraz z dzieckiem i ucz go dobrych nawyków!

Wskazówki dotyczące pielęgnacji drewnianych mebli

Drewniana szafa powinna być dobrana tak, by pasowała do pozostałych drewnianych mebli do pokoju dziecka. Wszystko zależy oczywiście od wieku pociechy, ale w pokoju dziecka na pewno nie powinno braknąć mebla jakim jest drewniane biurko, które jest niezbędnym elementem do m. in. do nauki.

Pamiętaj, że decydując się na zakup drewnianych mebli do pokoju dziecka musisz brać pod uwagę fakt, że takie meble wymagają regularnej pielęgnacji. Ale spokojnie – to nic trudnego! Meble drewniane należy regularnie czyścić przy pomocy delikatnych środków dedykowanych drewnianym meblom. Nie należy używać szorstkich ściereczek oraz silnych detergentów, ponieważ grozi to pojawieniem się odbarwień lub przetarć na powierzchni mebla. Drewniane meble do pokoju dziecka to zdecydowanie dobry pomysł, jeśli zależy Ci nie tylko na jakości, ale też świetnym wyglądzie na lata! Drewniane meble wraz z upływem czasu wyglądają jeszcze lepiej i szlachetniej!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium