Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Remont mieszkania - jak to zrobić z głową?

Remont mieszkania - jak to zrobić z głową?

Remont domu dla wielu osób jest tylko i wyłącznie czasem stresu, ogromnych wydatków i niewygody. Planujesz w najbliższym czasie remont domu lub mieszkania? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie się i zadbanie o kilka kwestii z wyprzedzeniem, może w znaczny sposób ułatwić funkcjonowanie całej rodziny w tym czasie. Jak to zrobić? Dzisiaj podpowiemy, jak przeprowadzić remont z głową.

Najlepszy czas na remont

Zacznijmy od tego, że remont domu powinien być wcześniej zaplanowany. Dzięki temu, o wiele spokojniej możesz zabrać się za kompletowanie potrzebnych rzeczy i rozłożyć wydatki. Dobrym czasem na remont jest lato, zwłaszcza czas wakacji. Remont najlepiej przeprowadza się, gdy dzieci są poza domem – to może być czas obozu lub kolonii. Takie rozwiązanie ułatwia funkcjonowanie całej rodziny w czasie remontu chroniąc dzieci przed spaniem w świeżo wymalowanym pokoju i funkcjonowaniem w niedogodnych warunkach. Poza tym – to wspaniałe uczucie wrócić do odświeżonego pokoju zwłaszcza po wakacjach! Jeśli nie masz takich możliwości – pierwsze jesienne miesiące mogą być także strzałem w dziesiątkę.

Dobry plan remontu

Odpowiednio zaplanowane działania zminimalizują stres związany z remontem i poniesionymi kosztami. Zacznij od ułożenia planu remontu, w którym ustalisz co i kiedy remontujesz, a także ustal akcesoria potrzebne do remontu. Oblicz wydatki, przygotuj kosztorys – czytaj poradniki i ustal orientacyjne ceny wykonywanych usług. Dzięki temu nie dasz się oszukać. Jeśli bardzo zależy Ci na remoncie, ale na niektóre kwestie nie możesz sobie pozwolić, spróbuj zminimalizować koszty wykonując niektóre rzeczy sam/a.

[product id="406, 402, 581, 1016, 965,931" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak wybrać fachowca do remontu?

Są jednak takie działania, do których potrzebujemy pomocy fachowców. W Internecie znajdziesz wiele ofert firm wykonujących remonty – te najlepsze będą miały w terminarzu zlecenia z rocznym wyprzedzeniem. Firmy remontowe najlepiej wybierać znając ich możliwości. Dobrym źródłem rzetelnych informacji będą osoby, które niedawno przeprowadzały remont. Podpytaj, czy Twoi znajomi lub ich rodzina mają jakieś doświadczenia związane z firmą remontową. Możesz też poszukać opinii wystawionych na stronie internetowej.

Uwaga! Pamiętaj o tym, by podpisać z fachowcem lub firmą remontową umowę. Wzór umowy o dzieło na remont znajdziesz bez problemu w Internecie. Ważne, by znalazły się tam dane Twoje oraz firmy, a także ustalenia dotyczące terminów realizacji. Nigdy nie wpłacaj gotówki w postaci zaliczki, jeśli żadna ze stron nie podpisała umowy.

Jak przygotować się do remontu?

Przede wszystkim zadbaj o to, by zabezpieczyć meble, zwłaszcza jeśli planujesz malowanie. Za pomocą folii zabezpiecz również podłogę oraz okna tak, by uniknąć trudnych do zmycia zabrudzeń. Przyda Ci się do tego folia oraz taśma malarska.

Inspiracje – remont

Przed każdym remontem upewnij się, że wiesz, czego chcesz od nowo powstałego pomieszczenia. W Internecie znajduje się wiele inspiracji aranżacyjnych, z których można zaczerpnąć pomysł na urządzenie pokoju. Rób to jednak odpowiednio wcześnie – inspiracji jest tak wiele, że czasem trudno się zdecydować! W niektórych sklepach znajdują się również gotowe aranżacje wnętrz, które również mogą inspirować.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium