Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak przechowywać odzież w szafach - sprawdzone porady

Jak przechowywać odzież w szafach - sprawdzone porady

Sprawdzone sposoby na przechowywanie odzieży w szafach z oferty Meble Zych

Miejsca do przechowywania ubrań nigdy dosyć, zwłaszcza w przypadku damskiej garderoby. Magicznym sposobem odzieży zawsze przybywa, a szafy w naszych domach wydają się kurczyć. Z jakich trików możemy skorzystać? Jakich sprzętów użyć by przechowywane kreacje zawsze wyglądały świeżo i nie niszczyły się? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

1. Organizery, pokrowce, pudełka, pojemniki

Wiele osób wzorując się na skandynawskich marketach meblowych chętnie sięga do rozwiązań w nich podpatrzonych. Akcesoria te jednak posiadają zarówno zalety jak i wady. Znakomicie grupują elementy naszej garderoby, pozwalając zapobiec ogólnemu nieładowi, ale jednocześnie sprawiają, że ukryte w nich przedmioty pozostają w nich na wieki. Jesteśmy bowiem wzrokowcami i nie zakładamy ubrań, których nie widzimy. W takich przypadkach ubieramy na siebie tylko to co znajduje się na wierzchu, jednocześnie ograniczając się ciągle do tych samych rzeczy. Pojemniki do przechowywania zabierają dużo miejsca, by móc sobie pozwolić na ich posiadanie musimy być właścicielami dużych i głębokich szaf takich jak z kolekcji Belluno Eelegante 3d (głębokość 64,5cm, wysokość 190cm, szerokość 155,5cm). Ta pogłębiona szafa pomieści bowiem zarówno długie, jak i szerokie pudełka.

2. Worki próżniowe.

Głębokie szafy znakomicie nadają się także do przechowywania sezonowej odzieży. W tym celu skorzystać można z worków próżniowych produkowanych w całej gamie rozmiarów. Dzięki odessaniu powietrza zyskujemy mniejsze gabaryty przechowywanych ubrań. Powszechnym błędem posiadaczy głębokich szaf jest umieszczanie odzieży sezonowej na samym spodzie lub na górze szafy. Tymczasem znakomicie sprawdza się przechowywanie ich w tylnej części szafy. Bardzo rzadko zaglądamy do brań leżących w drugim rzędzie. Najczęściej nosimy na sobie widoczne, te ułożone z przodu. Chcąc w pełni wykorzystać funkcjonalność naszych mebli umieśćmy worki próżniowe za złożoną w kostkę garderobą. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca.

3. Drążki, wieszaki, szuflady.

Szafy Zych zapewniają przechowywanie cennych dla nas części garderoby na wiele dogodnych sposobów. Bieliźniarki drewniane Margit zaopatrzone są nie tylko w półki, na których przechowywać możemy nasze skarby, ale także w szuflady, które umożliwią nam szybki dostęp do naszej bielizny, pościeli i akcesoriów. Wybierając szafę warto upewnić się czy posiada ona dostatecznie wiele miejsca by pomieścić tam zarówno ubrania przechowywane na półkach jak i te powieszone na drążku. Znakomitym przykładem balansu jest szafa z serii Nicea Classic (głębokość 45cm, wysokość 185cm, szerokość 120cm). Choć nie jest tak głęboka jak Belluno Elegante, zaopatrzona jest w wysuwany wieszak i zawiera zarówno miejsce na wiszące elementy garderoby jak i na te przechowywane na półkach. Jeśli kupujemy wieszaki zadbajmy o to by były one drewniane. Te z plastiku szybko się łamią, z metalu szybko wyginają. W obu przypadkach ubrania gną się i tracą kształt.

4. Przejrzystość.

Jeśli zadbałeś już o miejsce do przechowywania twoich ubrań pomyśl o tym jak funkcjonalnie i przejrzyście umieścić je w twojej szafie. Zadbaj o to by wszystko co na sobie nosisz było widoczne zaraz po otwarciu szafy. Dzięki temu zabiegowi zaoszczędzisz czas stracony na poszukiwania zaginionej bluzki i dopasowywaniu kolorystycznym strojów. Przejrzystości sprzyjają płytkie szafy i bieliźniarki o głębokości 38cm takie jak w kolekcji Margit.

5. Dobra organizacja.

Znajdź sposób na siebie. Jeśli nie masz czasu na poranne prasowanie i dobieranie garderoby, w szafie trzymaj kilka wyprasowanych i gotowych do założenia zestawów, które pozwolą szybko wyjść z domu. Na poziomie wzroku powinny znajdować się rzeczy, które zakładamy najczęściej czyli podkoszulki, spodnie, koszule. Na górze te rzadziej używane, na spodzie dodatki i bielizna. Dwa razy do roku rób zimowe i letnie porządki by aktualnie nie noszone stroje nie przysłaniały widoku jesiennych i wiosennych strojów.

6. Wentylacja i lawenda.

Pamiętaj by pomieszczenie, w którym stoi szafa było klimatyzowane. Wentylacja pomoże zachować świeżość twojej garderoby. Natomiast lawenda sprawi, że wszelkiego rodzaju owady będą omijać ją z dystansem. Jeśli lubisz by twe ubrania pachniały jeszcze długo po wypraniu, przechowuj w szafie woreczki zapachowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium