Meble Zych - internetowy sklep meblowy

Jak urządzić loft? Jakie pomieszczenie mogę tak zaaranżować? Sprawdź!

Jak urządzić loft? Jakie pomieszczenie mogę tak zaaranżować? Sprawdź!

Chcesz urządzić mieszkanie w stylu loftowym, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zastanawiasz się, czy Twoje mieszkanie się do tego nadaje? Co tak w zasadzie jest kluczowe dla tego stylu? Czy da się odtworzyć industrialny dom w klasycznym mieszkaniowym budownictwie? Czy taki minimalizm, pozwoli Ci wygodnie funkcjonować? Znajdziesz tu odpowiedzi na te pytania i dowiesz się, jak urządzić loft.

Styl loft — co to znaczy? O jakich pomieszczeniach mowa?

Nowy Jork, lata 40 XX wieku i kryzys gospodarczy, który wywindował ceny gruntów na Manhattanie, co zmusiło zlokalizowane tam przedsiębiorstwa do wyniesienia się na przedmieścia i wyprzedaż budynków za grosze. Wykupywali je artyści, którzy tworzyli w nich swoje galerie i zamieszkiwali na dużych otwartych przestrzeniach. To kreatywne podejście do ich wykorzystania stało się tak popularne, że w kolejnych latach, coraz więcej osób chciało w nich mieszkać. Przyczyniła się temu także dogodna lokalizacja, przestronność i swobodna możliwość aranżacji tych powierzchni. Tak wyglądał początek loftów, które popularne są do dziś.

Styl loft — co to znaczy? Chociaż tradycyjne lofty to mieszkania zlokalizowane w pofabrycznych budynkach, w których dominują wysokie sufity, surowe wykończenia ścian (zwykle z cegły), drewniane lub betonowe podłogi, szerokie i wysokie drzwi, duże okna, metalowe belki i elementy konstrukcyjne, a także fabryczne oświetlenie, to dziś styl loftowy można przenieść do wielu nowoczesnych wnętrz. Jak to zrobić? Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

[product id="829, 1032, 1034, 830, 828,835" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft? - Nasze propozycje

W Polsce można znaleźć wiele pofabrycznych budynków, które zmieniły swoje przeznaczenie i stały się mieszkalnymi. Takie miasta jak Łódź, Gdańsk, Gdynia, Bytom, ale też Warszawa czy Katowice i wiele mniejszych dysponuje lokalami, w których kiedyś mieściły się zakłady przemysłowe, a dziś po fabrykach zostały tylko surowe ściany. Tego typu wnętrza łatwo urządzać i nie potrzeba wiele, by stworzyć w nich komfortową przestrzeń. Jak urządzić loft?

Wystarczy odświeżyć taką przestrzeń, zadbać o przegląd instalacji i wymienić to, co konieczne. Industrialne wnętrze na pewno nie było użytkowane ostrożnie, dlatego musisz liczyć się z usterkami, które należy naprawić. Zaletą mieszkania w lofcie są jednak duże, niepodzielone przestrzenie, dlatego nie powinnaś przesadzać ze ściankami działowymi i tworzeniem małych pokoi. Gdy zadbasz o wszystkie techniczne sprawy, wyposaż przestrzeń w niezbędne meble i dodatki. Styl industrialny chlubi się drewnem i metalem, nie lubi kolorów, a surowość wykończenia powierzchni jest tu bardzo mile widziana. Jeśli zaś chodzi o dodatki, to nie lubi przepychu. Minimalistyczne formy i ograniczona ilość akcesoriów, jedynie do niezbędnych tac, świec, wazonów to konieczność. Aby je wyeksponować, może się przydać wiszący regał loftowy.

Moda na lofty wychodzi jednak poza typowe lokale i wiele osób decyduje się urządzić nowe mieszkania w tym stylu. Aranżacja wnętrz współczesnych, by uzyskać klimat loftu, nie jest trudna. Jak urządzić loft w nowym mieszkaniu? Pamiętaj o materiałach, jakie są dla tego stylu charakterystyczne i zadbaj o meble, które nawiązują do jego klimatu, jak chociażby szafka rtv loftowa czy loftowa ława.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium